سر در بیمارستان مهاباد حادثە ساز شد!

سرویس موکریان- سقوط یکی از پرسنل بیمارستان امام خمینی مهاباد در گودی نمای سر درب ورودی بیمارستان که پیشتر مورد انتقاد معاون دانشگاه علوم پزشکی ارومیه شده بود، حادثه آفرید.

سرویس موکریان- سقوط یکی از پرسنل بیمارستان امام خمینی مهاباد در گودی نمای سر درب ورودی بیمارستان که پیشتر مورد انتقاد معاون دانشگاه علوم پزشکی ارومیه شده بود، حادثه آفرید.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، عصر دیروز یکی از پرسنل بیمارستان امام خمینی مهاباد که جهت رفع خرابی خط تلفن به سر در بیمارستان مهاباد رفته بود، براثر شکسته شدن سنگ نما در گودی سر درب ورودی بیمارستان سقوط کرد.

این فرد دچار صدماتی از ناحیه سر و سینه شد و با کمک نیروهای آتش نشانی از آن محل خارج و تحویل اورژانس داده شد.

در کنار محوطه جنگ زده بیمارستان مهاباد، سر در بیمارستان این شهر قبلا باز سازی و تعمیر شده بود همان سردری که روز گذشته حادثه ساز شد.

همین مورد در جلسه معارفه و تکریم رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد مورد انتقاد معاون دانشگاه علوم پزشکی ارومیه قرار گرفت بود.

ابراهیم حسنی در آن جلسه اظهار کرد: محوطه سازی بیمارستان مهاباد واجب تر بوده یا سردر سازی بیمارستان!

معاون دانشگاه علوم پزشکی ارومیه افزود: مسئولان امر باید مقدورات و اعتبارات را در نظر می گرفتند و سپس بر اساس اولویت بندی اقدام می کردند. زمانی که ۴۰۰ میلیون تومان برای سردر بیمارستان مهاباد هزینه می‌شود این اقدام ضرورتی نداشت و می توانست با اولویت بندی خرج سایر ملزومات بیمارستان شود.

وضعیت اسفناک محوطه بیمارستان مهاباد بارها از سوی فعالان مدنی مورد انتقاد واقع شده بود و پس از کش و قوس های فراوان، با وجود تلاش های خیرین هم نتیجه ایی حاصل نشد، تا اینکه در نهایت از طریق معاون توسعه مدیریت منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، مبلغ  ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی محوطه بیمارستان مهاباد ابلاغ شد.

هر چند ابلاغ 300 میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی محوطه بیمارستان در کنار اعتبار صرف شده 400 میلیون تومانی سر در بیمارستانی که قطب درمانی جنوب استان است، چندان همخوانی ندارد و مشخص نیست چه زمانی این بیمارستان رنگ ساماندهی به خود می گیرد.

از سویی دیگر سر دری که با وجود صرف این میزان هزینه هنوز هم دارای نواقص جدی بود و حادثه ساز شد./ کردپرس