اولین اظهار نظر رسمی درباره قتل فجیع یک زن در ارومیه

سرویس آذربایجان غربی- رییس پلیس اگاهی انتظامی استان آذربایجان غربی گفت: موضوع سوختگی زنی در یکی از روستاهای مرزی ارومیه در دستور کار پلیس قرار دارد.

سرویس آذربایجان غربی- رییس پلیس اگاهی انتظامی استان آذربایجان غربی گفت: موضوع سوختگی زنی در یکی از روستاهای مرزی ارومیه در دستور کار پلیس قرار دارد.

به گزارش زریان موکریان، سرهنگ سامان غنی زاده درخصوص موضوع سوختگی یک زن در یکی از روستاهای مرزی ارومیه افزود: بدنبال کسب اطلاع پلیس اگاهی انتظامی استان از وقوع یک مورد سوختگی منجر به فوت یک زن با هویت معلوم در 16 بهمن ماه در یکی از روستاهای مرزی شهرستان ارومیه بلافاصله تیم های تخصصی پلیس اگاهی استان وارد عمل شدند.

او ادامه داد: با هماهنگی و کسب نظر بازپرس محترم دادسرا تحقیقات با بهره گیری از توان علمی، فنی وآ زمایشگاهی انجام و استعلامات لازم از سازمانهای تخصصی در راستای احراز واقعیت آغاز شد.

رییس پلیس اگاهی انتظامی استان آذربایجان غربی گفت: دراین راستا اقدامات مورد نیاز به منظور مشخص نمودن علت و چگونگی بروز واقعه درحال بررسی و به محض روشن شدن واقعیت اطلاع رسانی لازم انجام خواهد گرفت .

این سخنان بعد از آن مطرح می شود که رسانه های محلی گزارش دادند که، پانزدهم بهمن‌ماه، یک زن جوان ٢٨ ساله و دارای 3 فرزند، اهل روستای"گنگچین" از توابع صومای برادوست ارومیه، با انگیزه "ناموسی" توسط افراد خانواده اش به آتش کشیده شد و جان خود را از دست داد.

گفته می شود؛ این قتل خشونت‌بار تحت عنوان "حفظ ناموس" و در پی انتشار یک فیلم خصوصی از مقتول انجام گرفته است.

رسانه های محلی اخیرا از از ارجاع پرونده قتل به اداره آگاهی خبر داده و نوشته اند: حکم جلب پدر این زن و شخصی که نقش مستقیم در آتش زدن و قتل او داشته و اکنون با سوختگی ۲۵درصد در بیمارستان بستری و تحت حفاظت است، صادر شده است./