ماجرای رستوران دار کُردی که پس از شهردار شدن سودای پارلمان انگلیس را در سر دارد

سرویس جهان- ابراهیم دوغوش رستوران دار کرد که بهار گذشته به سمت شهردار منطقه لمبث لندن انتخاب شد مطمئن است که فردا در انتخابات پارلمانی انگلیس نماینده حزب کارگر خواهد شد.

سرویس جهان- ابراهیم دوغوش رستوران دار کرد که بهار گذشته به سمت شهردار منطقه لمبث لندن انتخاب شد مطمئن است که فردا در انتخابات پارلمانی انگلیس نماینده حزب کارگر خواهد شد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، نشریه اکونومیست به ماجرای وارد شدن یک رستوراندار کرد در انگلیس به انتخابات عمومی این کشور پرداخته است که در بهار گذشته توانست به عنوان شهردار منطقه لمبث لندن انتخاب شود.

ابراهیم دو گوش یا دوغوش شهروند کرد ترکیه ای در سن 14 سالگی به عنوان مهاجر وارد انگلیس شد اما از همان بدو ورود خود را به عنوان یک رهبر نشان داد زیرا خیلی زود توانست به عنوان رهبر جامعه کردهای منطقه انتخاب شود. اردیبهشت گذشته به عنوان نامزد حزب کارگر به سمت شهردار منطقه لمبث لندن انتخاب شد و مطمئن است که فردا در انتخابات پارلمانی انگلیس به عنوان نماینده حزب کارگر به پارلمان انگلیس راه خواهد یافت.

زندگی نامه او شبیه هیچ کدام از نمایندگان پارلمان انگلیس نیست با این حال در این سالها توانسته است محبوبیت خود را چنان بالا ببرد که تقریبا نسبت به انتخاب وی به عنوان یک نماینده پارلمان انگلیس شکی وجود ندارد.

نشریه اکونومیست راز موفقیت ابراهیم را در سه نکته دانست است. نکته اول این است که او توانسته است حمایت جامعه کردها و بعدا ساکنان انگلیسی منطقه را کسب کند. او در 19 سالگی توانست رهبر جامعه کردهای منطقه شود. او همچنین توانسته است بر اختلافات فرقه ای در منطقه ای که زندگی می کند فائق آید. شعار او این است که « ممکن است شما اختلافات سیاسی پیرامون ترکیه و کردستان داشته باشید اما این جا مشکلی نیست، همه در لندن زندگی می کنیم».

دومین شگرد ابراهیم ایجاد شبکه از حامیان است. او در اولین رستوان خود در وست مینیستر که حالا به 4 رستوران رسیده، با برپایی جایزه برترین کباب انگلیس، از سیاستمداران معروف انگلیس برای اعطای جایزه استفاده کرده است و آنجا را به مکانی برای لابی گری به نفع کردها تبدیل کرده است. از جمله کسانی که در این رستوران حاضر شده اند جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر و ترزا می، نخست وزیر پیشین انگلیس هستند.

به نوشته اکونومیست، ابراهیم عقیده دارد که نباید اجازه داد ایدئولوژی وارد سیاست شود و این یکی دیگر از رموز موفقیت های سیاسی اوست.

این نشریه موفقیت ابراهیم را در انتخابات پارلمانی فردا 12 دسامبر تضمین شده می داند زیرا نامزدهای حزب کارگر انگلیس در منطقه وست مینیستر-که این بار ابراهیم نامزد حزب است- از سال 1974 تاکنون با اختلاف زیاد به پارلمان راه یافته اند.