گسترش کمپین های تحریم محصولات ترکیه در اقلیم کردستان

سرویس جهان- کمپین های تحریم کالا  ومحصولات ترکیه در اقلیم کردستان در واکنش به حمله نظامی ترکیه به کردهای سوریه، در حال گسترش بیشتر است.

سرویس جهان- کمپین های تحریم کالا  ومحصولات ترکیه در اقلیم کردستان در واکنش به حمله نظامی ترکیه به کردهای سوریه، در حال گسترش بیشتر است.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، سایت کردپرس نوشت: پس از آغاز حمله نظامی ترکیه به کردهای سوریه، مردم اقلیم کردستان از طرق مختلف به این حمله واکنش نشان داده و از جمله بسیاری از شرکت های گردشگری و تجاری، قرار دادهای تجاری خود با شرکت های ترکی و نیز تورهای گردشگری خود به این کشور را لغو کرده و پخش سریال های ترکی و تبلیغ محصولات ترکیه در بخشی از شبکه های تلویزیونی اقلیم ممنوع شده و همچنین شهروندان و فعالین و هنرمندان اقلیم کردستان نیز کمپین های تحریم تمامی کالا و محصولات ترکیه را به راه انداختند.

این کمپین ها از سوی فعالین، هنرمندان و شهروندان به راه افتاده و به صورت روزافزون رو به گسترش است و تمامی شهرها و روستاهای اقلیم را در برگرفته است.

سایت خبری- تحلیلی شارپرس در این مورد گزارش داده که این کمپین ها رو به ازدیاد بوده و تعداد بیشتری از شهروندان نیز به آن ملحق شده و سیروان رسول از فعالین اقلیم و یکی از بانیان این کمپین ها به این سایت گفت که اعضای کمپین با حضور در میان مردم اقلیم و توضیح اقدامات و حملات ترکیه علیه کردها، از آنان می خواهند که هیچ گونه محصول ترکیه اعم از وسایل منزل، خوراک، پوشاک و بهداشتی را خریداری نکنند.

همچنین گفت که تاکنون 35 درصد از مردم اقلیم، عضو این کمپین ها شده و استفاده از هر نوع محصولات ترکیه را متوقف کرده اند و این روند رو به افزایش است.

وی افزود که شماری از تجار اقلیم نیز در پاسخ به درخواست این کمپین ها واردات محصولات ترکیه به اقلیم را متوقف ساخته اند، اما تعدادی از آنان نیز برای حفظ منافع مادی خود حاضر به این کار نشده اند.

از سوی دیگر هم زمان با تحریم کالاهای ترکیه کمپین های متعددی در شهرهای مختلف اقلیم کردستان، برای جمع آوری کمک های انسان دوستانه و به ویژه شیر خشک و دارو برای ارسال به مناطق کردنشین سوریه به راه افتاده است و تاکنون چندین محموله از این کمک ها به کردستان سوریه ارسال شده است.

همچنین تظاهرات و تجمعات اعتراضی بسیاری نیز برای اعلام اعتراض به حمله نظامی ترکیه و  اعلام حمایت از کردهای سوریه در شهرهای اقلیم برگزار شده است.