آیا زنان سرنوشت یازدهمین انتخابات مجلس در بوکان را تعیین می کنند؟

سرویس موکریان ، داوطلب شدن  پنج خانم در بوکان برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی سبب شده که تحلیلهادر خصوص سرنوشت این انتخابات در این شهرستان را تغییر دهند.

سرویس موکریان ، داوطلب شدن  پنج خانم در بوکان برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی سبب شده که تحلیلهادر خصوص سرنوشت این انتخابات در این شهرستان را تغییر دهند.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان،36  نفر در بوکان داوطلب کاندیداتوری در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شده اند که 5 داوطب خانم هستند.

از 5خانمی که داوطلب کاندیداتوری در بوکان شده اند سه نفر آنها تجارب حضور عرصه انتخابات شورای شهر و عضویت در این انتخابات را دارند و یکی دیگر از این خانمها فرزند مرحوم احمد طه خوشنامترین نماینده بوکان است.

به نظر می رسد اگر  حداقل دو نفر از این خانمها بتوانند از شورای نگهبان تایید صلاحیت خود را بگیرند، بوکان انتخابات متفاوتی را به خود خواهد دید.

بیوگرافی پنج داوطلب بوکانی به ترتیب زمان حضور در ستاد انتخاباتی فرمانداری بوکان به شرح زیر است:

"ناهید نادری" کارمند بازنشسته آموزش و پرورش و کارشناس ارشد برنامه ریزی درسی است.

 "پخشان سلیمی" دبیر آموزش و پرورش و مدرس دانشگاه است که با چهار هزار و 823 رای در انتخابات سال 96 به عنوان عضو علل بدل شورای شهر بوکان انتخاب شد.

"بیانه عبدالله زاده" دانشجوی دکتری روانشناسی بالینی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد بوکان است. وی که هم اکنون عضو هیئت رئیسه مجمع مشاوران استاندار آذربایجان غربی است سال 92 با کسب 9 هزار و 417 رای به عضویت شورای شهر بوکان انتخاب شد.

 "قدم خیر حسن پور" دارای مدرک کارشناسی ارشد روشناسی است. وی که سابقه عضویت در شورای شهر بوکان را دارد سال 92 نیز با کسب   5 هزار و 663رای به عنوان عضو علی البدل این شورا انتخاب شد.

«فریده طه» دانشجوی مقطع دکتری رشته حقوق بین‌الملل و دختر مرحوم  احمد طه نماینده مردم بوکان و حومه در دوره‌های سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی است.  وی در حال حاضر وکیل پایه یک دادگستری در تهران بوده و نویسنده چندین کتاب و تألیف در حوزه تخصصی حقوق می‌باشد و مدرس دانشگاه و مراکز آموزش عالی در شهر تهران است.