مغازه های فعال در بوکان به دادستان معرفی می شوند

سرویس موکریان_ ستاد پیشگیری از شیوع کرونا در بوکان مصوب کرد که لیست واحدهای صنفی فعال تهیه و به دادستان شهرستان معرفی شوند.

سرویس موکریان_ ستاد پیشگیری از شیوع کرونا در بوکان مصوب کرد که لیست واحدهای صنفی فعال تهیه و به دادستان شهرستان معرفی شوند.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، در اولین جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در سال ۱۳۹۹ که با حضور «لقمان خسروپور» سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان  در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد،تصمیم گرفته شد: اکیپ های متشکل از صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی، اتاق اصناف  به طور مستمر در سطح شهر فعال و درصورت عدم تمکین متصدی یا متصدیان صنوف به تعطیلی، نسبت به پلمب آن‌ها اقدام و در صورت نیاز لیست متخلفین تهیه و تحویل دادستان محترم عمومی و انقلاب بوکان گردد.

مشروح مصوبات این جلسه که روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان منتشر کرده به شرح زیر است:

1. تشدید آموزش و اطلاع رسانی لازم به منظور تعطیلی بازار (غیر از فعالیت صنوف قبلی اعلام شده) و اطلاع رسانی عمومی با هدف تشویق و ترغیب مردم جهت پیوستن به پویش ۲۹۱۴ «ماندن در خانه» در دستور کار قرار گیرد.

۲. اکیپ های متشکل از صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی، اتاق اصناف  به طور مستمر در سطح شهر فعال و درصورت عدم تمکین متصدی یا متصدیان صنوف به تعطیلی، نسبت به پلمب آن‌ها اقدام و در صورت نیاز لیست متخلفین تهیه و تحویل دادستان محترم عمومی و انقلاب بوکان گردد.

۳. در شهر سیمینه ضمن استقرار کانکس، تمهیدات لازم به منظور انجام گندزدایی وسائط نقلیه ورودی صورت پذیرد.

۴. تا پایان نیمه اول فروردین‌‌ماه فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری متوقف و صرفاً برنامه‌ریزی و نوبت دهی برای آژانس‌های تاکسی تلفنی توسط شهرداری صورت پذیرد.

۵. تهیه و تامین آب ژاول مورد نیاز گلوگاه‌های ورودی و نظارت بر کمیت و کیفیت فعالیت سیستم گندزدایی، توسط شهرداری بوکان صورت پذیرد.

۶. کنترل تردد محور ورودی سقز به بوکان به ابتدای حوزه استحفاظی منتقل و بصورت شبانه روزی در آن محل فعال باشد، ضمنا کنترل و پیشگیری از ورود خودروهایی با پلاک شخصی شهرهای مجاور و مسافرین با جدیت و اهتمام ویژه صورت پذیرد.

۷. کنترل محور ورودی شاهین‌دژ به محل سه‌راه شاهین دژ  منتقل، پیشگیری از ورود خودروهایی با پلاک شخصی شهرهای مجاور و مسافرین با اهتمام و جدیت ویژه صورت پذیرد.

۸. شفاف سازی و اطلاع رسانی در خصوص سامانه ۴۰۳۰ صورت پذیرد.

۹. ایجاد گلوگاه در محور مهاباد با مسئولیت اداره راهداری و آب‌ و فاضلاب شهرستان و با همکاری شهرداری بوکان طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، مورخ ۴ و ۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۹ اجرایی شود.

۱۰. آموزش و پرورش و هلال احمر نسبت به انتقال کانکس‌ها به محور سقز وشاهین‌دژ و تحویل به شبکه بهداشت اقدام نمایند.

۱۱. شهرداری بوکان نسبت به ایجاد گلوگاه  گندزدایی در محور سقز و شاهین‌دژ اقدام نماید.

۱۲. ماسک و مواد ضدعفونی کننده در اختیار همه نانوائی‌ها قرار گیرد.