سرپرست فرمانداری بوکان:

بانکها از اصرار بر داشتن ضامن کارمند خودداری کنند

سرویس موکریان_ سرپرست فرمانداری بوکان درخواست کرد که بانکها از سخت گیری‌های بی‌مورد و حتی‌المقدور از اصرار بر داشتن ضامن کارمند خودداری کنند.

سرویس موکریان_ سرپرست فرمانداری بوکان درخواست کرد که بانکها از سخت گیری‌های بی‌مورد و حتی‌المقدور از اصرار بر داشتن ضامن کارمند خودداری کنند.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، «لقمان خسروپور» در اولین جلسه شورای هماهنگی بانک‌های سطح شهرستان بوکان، گفت: در سال جاری نیز که توسط مقام معظم رهبری تحت عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده، تمامی مسئولین ملزم به حرکت در مسیر حمایت از تولید و ایجاد اشتغال هستند و با توجه به اینکه نبض اقتصادی کشور تا حدی زیادی در دست بانک‌هاست، بنابراین بانک‌های سطح شهرستان نیز از تمام ظرفیت خود برای حمایت از تولیدکنندگان استفاده نمایند.

وی ادامه داد: در طی ماه‌های گذشته شیوع ویروس کرونا در کشور باعث ایجاد ضرر و زیان و مشکلات مالی برای بسیاری از خانواده‌ها شده است که در ادامه حتما نیازمند همراهی و همکاری تمامی بانک‌ها برای کاهش مشکلات اقتصادی مردم هستیم.

«خسروپور» با اشاره به مطالب مطرح شده در جلسه، در خصوص ارائه تضمین برای پرداخت تسهیلات، افزود: بانک‌ها بایستی ضمن اینکه برابر بخشنامه و دستورالعمل‌های بانک مرکزی از وام گیزندگان تضمین‌های لازم را بگیرند، اما از سخت گیری‌های بی‌مورد و حتی‌المقدور از اصرار بر داشتن ضامن کارمند خودداری نمایند.

سرپرست فرمانداری در خاتمه با اشاره به برخی از پروژه‌های تاثیرگذار سطح شهرستان بوکان در حوزه‌های تولید و اصناف از جمله مجتمع صنوف آلاینده «ژینگه پاریز» اظهار داشت: با توجه به نیاز مبرم این طرح‌ها به تسهیلات دولتی، لازم است بانک‌های سطح شهرستان پیگیری‌های لازم را درخصوص پرداخت این تسهیلات معمول نمایند.