شورای شهر ارومیه مدافع زبان فارسی را به تشدید اختلاف قومی متهم می کند + ویدیو

سرویس آذربایجان غربی- عضو کرد شورای شهر ارومیه اعلام کرد که بعد از آنکه خواستار استفاده از زبان رسمی کشور در جلسات این شورا شد توسط دیگر اعضای شورا به تشدید اختلافات قومی متهم شده است.

 

 

 

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، صفحه اینستاگرامی محمدخالد حاتمی عضو شورای شهر ارومیه با انتشار این ویدئو از تنظیم صورتجلسه‌ای بر علیه وی در شورای اسلامی شهر ارومیه خبر داده است.

وی  در این ویدئو دلیل تنظیم چنین صورتجلسه‌ای طرح مسائل اختلاف‌برانگیز و نفرت‌پراکنی قومی توسط حاتمی ذکر شده است.

مدتی قبل حاتمی با انتشار یک ویدیو در فضای مجازی نشان داد که اعضای غیرکرد شورای شهر ارومیه در جلسات این شورا به زبان رسمی کشور صحبت نمی کنند و به تذکر سایر اعضا برای کاربرد زبان فارسی بی توجه اند.

درپی این اتفاق سه عضو شورای شهر صحن شورا را ترک کردند؛ البته این موضوع در ارومیه تازگی ندارد و پیشتر نیز اعضای کرد شورای شهر ارومیه به نشانه اعتراض نسبت به تک رنگی و تک زبانی بودن مراسم ها و جشنواره ها صحن شورای شهر را در یکی از جلسات ترک کرده بودند.

در مراسم روز خبرنگار نیز عدم تکلم شهردار ارومیه به زبان فارسی، اعتراض یکی از اعضای کرد شورای این شهر را به همراه داشت. هر چند شهردار ارومیه در آن جلسه اعلام کرد که "فارسی بلد نیست" و دوباره به زبان آذری صحبت کرد، اما بعدها گفت که؛ "شوخی کرده است".