عقب‌نشینی آرام کرونا در آذربایجان غربی/ هفت رقمی شدن آمار واکسیناسیون

سرویس آذربایجان غربی_ طبق اعلام وزارت بهداشت و درمان، پلدشت در آذربایجان غربی وضعیت نارنجی کرونایی پیدا کرده اما همچنان وضعیت 16 شهر این استان قرمز است، همزمان اعلام شد که آمار واکسیناسیون در آذربایجان غربی ۷رقمی شد.

سرویس آذربایجان غربی_  طبق اعلام وزارت بهداشت و درمان، پلدشت در آذربایجان غربی وضعیت نارنجی کرونایی پیدا کرده اما همچنان وضعیت 16 شهر این استان قرمز است، همزمان اعلام شد که  آمار واکسیناسیون در آذربایجان غربی ۷رقمی شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی امروز شنبه گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت در حال حاضر، ۱۶ شهر استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و پلدشت نخستین شهری است که وضعیت نارنجی کرونایی پیدا کرده است.

علی مصطفوی در حالی که با ایرنا گفت وگو می کرد، افزود: ارومیه به همراه ماکو، شوط، سلماس، چایپاره، چالدران و خوی در شمال و همچنین میاندوآب، مهاباد، بوکان، نقده، اشنویه، پیرانشهر، سردشت، تکاب و شاهین دژ در جنوب استان وضعیت قرمز کرونایی دارند.

وی اضافه کرد: وضعیت همه شهرهای آذربایجان غربی از ششم شهریور امسال به مدت ۲ هفته قرمز بود و همچنان البته تعداد بیماران بستری در آذربایجان غربی بیش از ۲ هزار نفر است.
در همین ارتباط  رییس کارگروه اطلاع‌رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۵ هزار و ۸۸۳ دُز واکسن کرونا در استان تزریق شد که بیشترین آمار تزریق روزانه تاکنون در استان است.

علی احمد آقاپور  افزود: با انجام این تعداد تزریق، کل واکسن های تزریق شده در آذربایجان غربی، از یک میلیون دز گذشت و به یک میلیون و ۴۴ هزار و ۵۹۶ دز رسید.

وی اضافه کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته نزدیک به ۸۸ هزار دز واکسن کرونا در آذربایجان غربی تزریق شده که نشان دهنده سرعت قابل توجه در این بخش است.

رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت، افراد بالای ۳۵ سال در استان و برخی اقشار نظیر خبرنگاران، معلمان و فرهنگیان و رانندگان تاکسی، کارگران و دانشجویان برای دریافت واکسن باید در سامانه سلامت ثبت نام کنند تا برای دریافت واکسن، به آنان پیامک ارسال شود.

تاکنون حدود ۳۳ میلیون و ۴۵۰ هزار دز واکسن در کشور تزریق شده است؛ سهم استان از واکسیناسیون در کشور تاکنون ۳.۱ درصد است.