با نیم نگاهی به عملکرد خسروپور و رستم پور

انتخاب یازدهم و درسهایی که بوکان از چهار سال گذشته گرفت

سرویس موکریان_نشریه پیام بهاران نوشت:   "مدیریت خسروپور در فرمانداری و رستم پور در شهرداری موجی از رضایت عمومی را به همراه داشته و ادامه این موج مشروط به انتخاب یازدهم بوکان در انتخابات آینده مجلس است. اگر مردم  بر اساس تجربه های کسب شده در پنج سال گذشته دست به انتخاب بزنند و نماینده ای عملگرا، متعهد، با تجربه و کارآزموده و مردمی را راهی مجلس کنند  مثلثی را در بوکان ایجاد خواهند کرد که هر سه ضلع آن در دست مدیرانی مردمی و عملگرا خواهد بود و اینگونه  به آینده شهر می توان امیدوار بود."

سرویس موکریان_نشریه پیام بهاران نوشت:   

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، پیام بهاران در تیتر اصلی شماره یک شنبه 15 دیماه خود نوشت: یک سال بعد از آغازبه کار دولت روحانی، نسل جدیدی از مدیران با سبک و منش متفاوت سکاندار پستهای مدیریتی بوکان شدند. دکتر ممحمد قسیم عثمانی نماینده بوکان  رهبر این نسل جدید مدیران بود؛ دانشگاهیانی آرمانگرا،  کت شلوار پوش _ پشت میز نشین و در عین حال سخنورانی بلیغ.

دکتر جمال خسروی  شاخص ترین مدیر این سبک مدیریتی بود که از خرداد سال 93 سکاندار مدیریت فرمانداری بوکان شد و به دنبال وی،  سکان تعداد دیگری از ادارات بوکان به این مدیران  دانشگاهی، کت شلوار پوش بلیغ سپرده شد.

 گرچه قرار بود این نسل جدید مدیران با مدیریتی واحد و یکپارچه درمانگر مشکلات بر روی هم تلنبار شده بوکان باشند اما رفته رفته نتوانستند نه همدیگر را تحمل کنند و نه منتقدان را و تنشهای فراوانی ظاهر شد. تنش با شورای شهر، تنش با رسانه ها، فعال مدنی و شخصیتهای فرهنگی بخشی از آنهاست. در نتیجه این تشنها   بخش وسیعی از فعالان مدنی، فرهنگی و رسانه ای بوکان در نگاه فرمانداری به غیرخودیها تبدیل شدند، دایره خودیها به چند نفر محدود شد و منتقدان تهدید شدند که به مانند پشه له می شوند.

در عرصه های عمرانی نیز مطالبات مردم همچنان روی میز ماند. پروژه های ملی راکد ماندند. جاده ها همچنان قتلگاه شهروندان بودند. حاشیه نشینان چشم به راه حداقل خدمات ماندند.

این شرایط ادامه داشت تا اینکه   افکار عمومی در انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر در سال 96 ، سرخوردگی خود از این مدیران را با انتخاب افرادی متعهد و مجرب نشان دادند.

اعضای جدید شورای شهر در اولین گام به یک شهردار اعتماد کردند که با همه شهرداران گذشته بوکان متفاوت بود و مدیریت شهرداری بوکان را به  بابک رستم پور شهرداری با تجربه، عملگرا، مردمی و متعهد واگذار کردند.

نتیجه این اعتماد انقلابی شگرف در عرصه عمران شهری و سیر صعودی رضایتمندی شهروندان از شهرداری بود.گرچه شهرداری در بحران مالی قرار داشت اما رستم پور با تکیه بر تجارب خود در شهرداری بانه و با روحیه مردمی اش و رویکرد عملگریانه اش توانست دو پروژه بزرگ روگذر میدان وحدت و زیرگذر کلتپه را به پایان برساند. معضل آبهای سطحی را حل کند. مبلمان شهری را سرو سامان داد.

فروردین امسال، دکتر جمال خسروی فرماندار بوکان که گفته بود به علت کمر درد نمی تواند مدیریت خود را ادامه دهد با هدف شرکت در انتخابات از سمت خود استعفا کرد تا سکان فرمانداری بوکان به مدیری از جنس رستم پور سپرده شود.

با استعفای خسروی، «لقمان خسروپورآذر» معاون عمرانی فرمانداری بوکان با حفظ سمت به عنوان سرپرست این فرمانداری معرفی شد. خسروپور که مدیری عملگرا و مردمی است، درهای فرمانداری را به روی مردم باز کرد. پرونده مشکلات متعدد شهر را در حالی باز کرد  که به فراموشی سپرده شده بود. سیلوی هفتاد هزار تنی بوکان را به بهره برداری رساند. برای اولین بار در بوکان جذب نیرو برای این پروژه ملی را مشروط به فراخوان کرد. پایگاه انتقال خون بوکان را بعد از چند سال تعطیلی مجددا راه اندازی کرد.

  مدیریت خسروپور در فرمانداری و رستم پور در شهرداری موجی از رضایت عمومی را به همراه داشته و ادامه این موج مشروط به انتخاب یازدهم بوکان در انتخابات آینده مجلس است.

اگر مردم  بر اساس تجربه های کسب شده در پنج سال گذشته دست به انتخاب بزنند و نماینده ای عملگرا، متعهد، با تجربه و کارآزموده و مردمی را راهی مجلس کنند  مثلثی را در بوکان ایجاد خواهند کرد که هر سه ضلع آن در دست مدیرانی مردمی و عملگرا خواهد بود و اینگونه  به آینده شهر می توان امیدوار بود.