شهردار بوکان در نشست با خبرنگار چه گفت؟

سرویس موکریان_شهردار بوکان بودجه این شهرداری و پروژه های شاخص عمرانی در سال 1401 را تشریح کرد.

سرویس موکریان_شهردار بوکان بودجه این شهرداری و پروژه های شاخص عمرانی  در سال 1401 را تشریح کرد.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، «رشید میرحسامی» در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان بوکان ضمن تقدیر از فعالیّت های خبرنگاران در راستای آگاه سازی و ایجاد ارتباط بین همشهریان و شهرداری بعنوان یک پل ارتباطی افزود: خبرنگاران حلقه ی این ارتباط بوده و قطعاً افزایش همکاری، حس شهروندی و مشارکت هر چه بیشتر همشهریان ارجمند در امور شهری باعث افزایش راندمان کاری و بهره وری بیشتر خواهد شد.


بودجه 182 میلیارد تومانی شهرداری بوکان در سال 1401

وی در ادامه به بودجه شهرداری بوکان در سال 1401 پرداخت و گفت: بودجه مصوّب این شهرداری برای سال جاری ۱۸۲۰ میلیارد ریال است که از این مقدار ۱۰۱۵ میلیارد ریال آن برای فعالیت‌های جاری، ۸۰۵ میلیارد ریال برای فعالیت‌های عمرانی اختصاص می‌یابد.

وی یادآور شد: سال گذشته ۱۴۳۰ میلیارد ریال بودجه برای شهرداری مصوّب شده بود که ۸۵ درصد آن محقق شد؛ ۶۸۰ میلیارد ریال جاری و ۶۳۰ میلیارد ریال عمرانی و نیز ۱۰ میلیارد تومان مطالبات هزینه شده است.

میرحسامی میزان بدهی شهرداری بوکان در زمان تحویل را ۱۰۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار کرد: شهرداری ۷۰۰ میلیارد ریال از مطالبات معوقه پیمانکاران عمرانی را پرداخت کرده و در همین راستا یک قطعه زمین واقع در سه راهی پهلوانی از املاک این شهرادری به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال به فروش رفته است.

شهردار بوکان علت کاهش درآمد شهرداری بوکان در سال گذشته را کاهش صدور پروانه ساختمانی عنوان کرد و افزود : در سال ۱۳۹۹ تعداد یک هزار و ۸۹ پروانه ساختمانی صادر شده که این تعداد در سال گذشته ۷۵۰ فقره بوده که ۳۱ درصد کاهش داشته است.

او در ادامه به مهم ترین پروژه های در دست مطالعه و اجرای این شهرداری برای سال جدید پرداخت و گفت:ادامه عملیات ساخت و احداث پارک ورودی شهرک فرهنگیان، احداث پارک،نهالستان و گلخانه در زمین دارهرمه،تکمیل پارک‌ ساحلی جنب cng، احداث استخر و آبرسانی و لوله گذاری در نالشکینه، ادامه احداث ساختمان ترمینال و احداث ساختمان شهرداری پروژه های شاخص شهرداری در سالجاری است.


 شروع فاز مطالعاتی احداث دو دهنه پل بر روی سیمینه رود

میرحسامی از شروع طرح مطالعاتی ساخت و احداث دو دهنه تقاطع غیر همسطح بر روی سیمینه رود در آب بند کوسه به طرف عشایر و از امیرآباد به طرف بلوار ۴۰ متری ساحلی (خیابان امید) جهت روان سازی و ساماندهی ترافیکی این معابر در سالجاری داد.

وی در ادامه افزود: انجام فاز مطالعاتی، ارائه به مشاورین، تهیه نقشه و برآورد و در نهایت اعلان فراخوان جهت ساخت این دو دهنه پل از جمله ی مراحل ابتدایی شروع پروژه های مذکور است که در سالجاری انجام خواهند گرفت.

شهردار بوکان در ادامه ضمن اشاره به عدم توافق با مالکین در مسیر تعریض و احداث ادامه ی بلوار چهل متری ساحلی به طرف میدان فلسطین از سال نود و چهار تاکنون، افزود: خوشبختانه توافق های خوبی با تعدادی از مالکین انجام گرفته و تعدادی از مالکین نیز جهت تسریع در انجام توافق به کارشناس های رسمی ارجاع داده شده اند. شهرداری بوکان مجتمع تجاری، خدماتی احداث می کند

 میر حسامی از ساخت یک مجتمع تجاری _خدماتی توسط شهرداری بوکان خبر داد و گفت: مجتمع تجاری خدماتی ایزیرتو با دو طبقه پارکینگ در زمین آتش نشانی سابق واقع در خیابان شهید بهشتی این شهر ساخته خواهد شد.

شهردار بوکان همچنین در ادامه توضیح داد: ساخت این مجتمع در مراحل نهایی تایید در کمیسیون های مربوطه بوده و پس از اعلام عمومی بصورت فراخوان از طریق جذب سرمایه گذار و مشارکت بخش خصوصی با شهرداری بوکان احداث خواهد شد.

میر حسامی همچنین ضمن اشاره به تلاش برای ایجاد درآمد های پایدار برای شهرداری افزود: بررسی طرح ساخت مجتمع های بزرگ مسکونی در زمین های شهرداری مطابق با استاندارد های روز در دستور کار قرار دارد و امیدواریم با جذب سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی در راستای احداث مجتمع های بزرگ مسکونی و نیز ایجاد منابع درآمدی پایدار برای شهرداری گام های اساسی برداشته شود./

( #بوکان ، #مهاباد ،  #اخبار_بوکان  ، #اخبار_مهاباد   ، #موکریان  ، #زریان  #زریان_موکریان)