انتقاد شدید نماینده بوکان از وضعیت گاز رسانی به روستاهای بوکان

سرویس موکریان_ نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی از وضعیت گاز رسانی به روستاهای بوکان به شدت انتقاد کرد.

سرویس موکریان_ نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی از وضعیت گاز رسانی به روستاهای بوکان به شدت انتقاد کرد.

 ​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، تیرماه امسال «حاج انور حبیب زاده» نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با «مهندس بیژن زنگنه» وزیر نفت دیدار کرد. به گفته «لقمان خسروپور» سرپرست فرمانداری بوکان در این دیدار دستورات خوبی برای بوکان اخذ شد.

به هدف بررسی این دستورات و اجرایی کردن آنها، صبح امروز «علیرضا شیخی» مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی به بوکان سفر کرد و با نماینده این شهر وسرپرست فرمانداری دیدار کرد.

لقمان خسروپور سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان در این دیدارگفت: 58 روستای بوکان از نعمت گاز برخوردار هستند و وگاز رسانی به 51 روستا با توجه به شرایط کشور در حال تعطیل شدن است.

وی افزود: پیمان سپاری گاز رسانی به 22 روستای بوکان، گاز رسانی به کارخانه آسفالت شهرداری بوکان، کارخانه بازیافت زباله و کشتارگاه هما مرغ از دیگر مطالبات بوکان در حوزه گاز رسانی است.

حاج انور حبیب زاده نماینده بوکان نیز در این دیدار گفت: در اوایل انقلاب تعداد روستاهای شهرستان بوکان 186 روستا بود که به دلیل عدم برنامه ریزی برای ارائه خدمات تعداد این روستاها به 176 روستا رسیده است.

وی نبود خدمات رفاهی و درآمد مناسب را علت مهاجرت روستاییان به شهر دانست وتصریح کرد: هم اکنون 10روستای بوکان تخلیه شده و از این روستاها فقط اسمی بر روی کاغذ مانده و نتیجه این وضعیت افزایش حاشیه نشینی در شهر بوکان است و حاشیه نشینی پدیده های اجتماعی متعددی رابا خود به همراه می آورد.

حبیب زاده در ادامه به وضعت گاز رسانی به روستاهای بوکان اشاره کرد و گفت: تنها 58 روستا در این شهرستان از نعمت گاز برخوردار هستند و در حالی که در دیگر شهرستانهای استان مانند میاندوآب اکثریت روستاها از این نعمت برخوردار هستند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن آنکه خواستار ارائه برنامه دقیق در خصوص زمان شروع و پایان پروژه های گازرسانی به روستاهای بوکان تاکید کرد: از وضعیت گازرسانی به روستاهای بوکان رضایت ندارم و شخص وزیر باید پاسخگو باشد.

"علیرضا شیخی" مديرعامل جديد شركت گاز آذربايجان غربي ضمن اشاره به دیدار نماینده بوکان با وزیر نفت گفت: بر اساس دستورات اخذ شده در این دیدار، در روزهای آینده اعتباراتی به پروژه های گاز رسانی بوکان تزریق می شود و این پروژه ها تسریع میشود.

شیخی در ادامه ضمن موافقت به گاز رسانی به کارخانه بازیافت زباله بوکان و کشتارگاه هانا مرغ گفت: امسال 50 روستای دیگردر بوکان از نعمت گاز برخوردار می شوند و میانگین گاز رسانی به روستاهای بوکان به 85 درصد میرسد وگاز رسانی به 20 روستا نیز در دهه فجر امسال پیمان سپاری می شود./