خارجی ها در راه پوشش  جهانی تئاتر مریوان

سرویس کردستان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از حضور ۵۶ خبرنگار و عکاس خبری در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان خبر داد.

سرویس کردستان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از حضور ۵۶ خبرنگار و عکاس خبری در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان خبر داد.

به گزارش زریان مکریان ، جلال قلعه‌شاخانی صبح امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی کردستان اظهار کرد: در راستای اجرای سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه عکاسان خبری نیز این جشنواره را از دریچه دوربین به نمایش خواهند گذاشت، افزود: خبرگزاری و رسانه‌های ۶ کشور خارجی نیز در این جشنواره حضور دارند.

وی خاطر نشان کرد: انگلستان، چین و ترکیه از جمله کشورهایی است که نمایندگانی از خبرنگاران و عکاسان خبری را در این جشنواره برای پوشش خبری دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یادآور شد: نمایندگان و عکاسان خبری رسانه‌های جمعی استان از جمله خبرگزاری‌ها، سایت‌های محلی و صدا و سیما و روزنامه‌های محلی استان نیز در این جشنواره حضور دارند.

قلعه‌شاخانی اضافه کرد: در راستای اجرای سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان هفت کمیته مختلف تشکیل شد.

وی افزود: این کمیته‌ها شامل تبلیغات و اطلاع‌رسانی، تشریفات و امور بین‌الملل، انتظامات، آموزشی، نظارت و بازرسی، انتظامات و حمل و نقل است.

وی همچنین از حضور پنج کشور خارجی شامل فرانسه، ارمنستان، عراق، آذربایجان و اسپانیا در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان خبر داد و افزود: این کشورها ۶ اجرا را در چهار روز اجرای جشنواره خواهند داشت.