جوان کردستانی با تولید باتری برای 150 نفر اشتغال ایجاد کرد

سرویس کردستان_ «جمال زارع»، کارآفرین کردستانی با همت و پشتکار خود، توانسته برای ۱۵۰ نفر از جوانان بیکار شغل ایجاد کرده و با تولید داخلی باتری خودرو بازار ترکیه را در عراق شکست داده است.

سرویس کردستان_ «جمال زارع»، کارآفرین کردستانی با همت و پشتکار خود، توانسته برای ۱۵۰ نفر از جوانان بیکار شغل ایجاد کرده و با تولید داخلی باتری خودرو بازار ترکیه را در عراق شکست داده است.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان به نقل از تسنیم ، جمال زارع یکی از کارآفرینان برتر شهر سنندج از سال 80 وارد بازار کار آزاد شده و همزمان در کنار کار و فعالیت خود نیز، به درس و تحصیل پرداخته و اکنون دانشجوی دکترای بازاریابی ورزش هستند.

پدر این کارآفرین سنندجی، اولین باتری‌ساز استان بوده است. وی با همدلی خانواده و برادرانش وارد بازار باتری می‌شود و در ابتدا به صورت تک فروشی و سپس با ایده و نوآوری جدید در صنف باطری یک مغازه شیک و مرتب راه‌اندازی می‌کند و آرام آرام از تکفروشی باتری وارد بحث عمده‌فروشی شده و زمانی‌که 95 درصد بازار کردستان را پوشش داده وارد بنکداری توزیع باتری خودرو به سراسر کشور می‌شوند.

«جمال زارع»، مدیر بازاریابی و فروش واحد این تولیدی باتری در استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم به تعریف و خصوصیات واقعی یک کارآفرین اشاره و اظهار داشت: کارآفرین کسی است که باهوش، دارای خلاقیت و ایده‌های خود را به واقعیت تبدیل کرده و هرنوع خطر و ریسکی را قبول کند.

وی با بیان اینکه اشتغال‌زایی یکی از مهم‌ترین خصوصیات کارآفرین موفق است که می‌توان برای جامعه بسیارمفید باشد، افزود: متأسفانه در وضعیت اقتصادی امرزوه بسیاری از افراد به جای اشتغال‌زایی به فکر سرمایه‌‌گذاری هستند و خود را نیزکارآفرین می‌نامند درحالی که سرمایه‌گذار مخالف کارآفرین است.

مدیر بازاریابی و فروش واحد تولیدی  این باتری سازی در کردستان بیان کرد: کارآفرینان باید نوسانات بازار را به جان بخرند و با ریسک‌پذیری و تصمیم‌گیری درست بتوانند در راستای کارآفرینی خلاقیت داشته باشند، امیدوارم بنده لیاقت این را داشته و بتوانم در زمینه خدمت‌گذاری به جامعه اشتغال‌زایی بیشتری داشته باشم.

وی با توجه به شرایط اقتصاد کشور گفت: خوشبختانه برای حدود 150 نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌زایی ایجاد کرده و این از خصوصیات مهم و بارز یک کارآفرین برتر است.

زارع خاطر نشان کرد: یک برند خاص باتری توسط بنده درسطح کشور توزیع و مشهور شده و با تیم بازار یابی بسیار قوی در استان‌های همجوار همچون آذربایجان غربی، ایلام، کرمانشاه وارد کار شدیم و برندی را در استان‌های همسایه کُردنشین معرفی کرده و در حال حاضر در کل کشور و حتی کردستان عراق نیز باتری خودرو توزیع می‌کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر در کردستان عراق این برند باتری  نمایندگی دارد و خوشبختانه می‌تواند با توزیع در بغداد عراق در کل این کشور همه‌گیر شود، همچنین با راه‌اندازی نمایندگی در سیستان بلوچستان نیز در نظر داریم که این باتری  را در کشور افغانستان توزیع و هم‌اکنون در حال عقد قرارداد با کشور قطر هستیم.

کارآفرین جوان کردستانی با بیان اینکه هدف ما گستردگی توزیع باتری به کشورهای آذربایجان، ارمنستان و دیگر کشورها است، افزود: حدود 150 نفر از افراد باسواد، خبره در دفاتر سنندج، تهران و هولیر اقلیم کردستان در حال فعالیت هستند و در بحث روابط عمومی بین‌الملل، حسابداری، انباردار و کارگر دراین مجموعه با امنیت شغلی پوشش بیمه‌ای و حق و حقوق به موقع و مناسب مشغول به کارند.

وی به تأثیر این برند باتری  در شکست بازار خارجی اشاره و عنوان کرد: با توجه به نفوذ کشور ترکیه در کردستان عراق و مناسب بودن قیمت و کیفیت محصولاتشان، کل بازار باتری کشور عراق را تحت شعاع خود قرار داده بود اما خوشبختانه طی مذاکره و تلاش بسیار توانستیم باتری بروسکه را در کشور عراق توزیع و به خوبی جواب بگیرد و با جرأت می‌گویم که 90 درصد تأمین باتری خودروها در دست ما است.

زارع به موانع و مشکلات پیش‌روی کار خود اشاره کرد و افزود: برای تولید کارخانه این برند باتری  و رفع برخی از مشکلات پیش‌رو، مشکلاتمان را از مقامات ارشد استانی پیگیری کرده که متأسفانه نه تنها هیچ کمکی نکردند بلکه پیشنهاد شغل دیگری دادند! در حالی‌که ما به دنبال ایجاد اشتغالزایی و کمک به وضع بیکاری استان هستیم و هیچ‌گونه تسهیلات و حمایتی از آنها نمی‌خواستیم.

کارآفرین جوان کردستانی با توجه به تجربیات چندین ساله خود، به جوانانی که جویای کار هستند، توصیه کرد که «با اعتماد به نفس» کارهایشان را دنبال کنند در هرکاری باید امید، توکل به خدا، انرژی مثبت و انگیزه داشته باشند و از شکست نترسند. این روزها دنیای ارتباطات، اینترنت و تکنولوژی می‌تواند در پیشرفت کار آنها مؤثر باشد و با الگوبرداری از شکست و موفقیت‌های افراد موفق و بزرگ برای تحقق اهدافشان قاطعانه و استوارانه بجنگند.