نبستن کمربند جان راننده کردستانی را به کام مرگ کشاند

سرویس ایران - فرمانده پلیس راه کردستان گفت: پس از واژگونی خودروی پژو 405 در مسیر سنندج - مریوان سرنشین خودرو بر اثر نبستن کمربند جان خود را از دست داد.

سرویس ایران - فرمانده پلیس راه کردستان گفت: پس از واژگونی خودروی پژو 405 در مسیر سنندج - مریوان سرنشین خودرو بر اثر نبستن کمربند جان خود را از دست داد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان؛ سرهنگ عیسی گوهری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این خودرو روز گذشته در 40 کیلومتری سنندج به مریوان و در منطقه عیسی آباد واژگون شد.

وی اضافه کرد: مرگ سرنشین خودروها در تصادفات یا واژگونی ها در بیشتر مواقع به دلیل نبستن کمربند ایمنی بوده است که توصیه اکید بر این است سرنشینان خودرو در سفرهای جاده ای بویژه سرنشین جلو کمربند ایمنی ببندد.

سرهنگ گوهری افزود: نبستن کمربند ایمنی موجب پرت شدن سرنشین یا راننده به بیرون از خودرو، برخورد با ستون و سقف خودرو می شود و آسیب پذیری را بیشتر کرده و احتمال مرگ را بالا می برد.

به گزارش ایرنا، بستن کمربند علاوه بر راننده برای سرنشین جلو در معابر درون شهری و برای همه سرنشینان در معابر برون شهری ضروری است.

در 6 ماهه اول امسال 235 نفر براثر حوادث رانندگی در استان کردستان جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 214 نفر بودند 9 درصد رشد داشته است.

همچنین در 6 ماهه اول امسال چهار هزار و 176 نفر در پی صدمات ناشی از تصادف مصدوم و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد سه هزار و پنج نفر مرد و یک هزار و 171 نفر زن بودند.

طول شبکه راه های استان هفت هزار و 834 کیلومتر است که این میزان شامل 6 هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.