کارگروه اشتغالزایی بوکان رتبه اول آذربایجان غربی را کسب کرد

سرویس آذربایجان غربی-  کارگروه اشتغالزایی بوکان با 548 طرح و پروژه رتبه اول آذربایجان غربی را کسب کرد.

سرویس آذربایجان غربی-  کارگروه اشتغالزایی بوکان با 548 طرح و پروژه رتبه اول آذربایجان غربی را کسب کرد.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان مکریان ،

​​​​​​​به گزارش زریانموکریان, برابر با آخرین آمار استخراجی از سامانه کارا به عنوان مرجع رسمی و دقیق پایش تسهیلات اشتغالزایی تا کنون در سطح شهرستان 548 طرح و پروژه تصویب گردیده که از این لحاظ رتبه ی اول در سطح استان را دارد.

ارزش ریالی این 548 طرح بالغ بر 820 میلیارد ریال ( 82 میلیارد تومان) است که در مجموع 2014 شغل جدید در سطح شهرستان ایجاد خواهد کرد .

تاکنون 116 طرح در بانک ها مصوب و 113 طرح منجر به عقد قرارداد گردیده که ارزش ریالی پرداختی ها بالغ بر 160 میلیارد ریال بوده و برای 335 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد کرده ، همچنین 432 طرح نیز در بانک ها در دست پیگیری است و در آینده به مرحله پرداخت خواهند رسید .

در میان طرح های اشتغال زایی در سطح شهرستان بوکان پروژه های روستایی سهم چشم گیری را به خود اختصاص داده اند به گونه ای که در مجموع 502 طرح روستایی با اعتباری بالغ بر 607 میلیارد ریال مصوب گردیده که برای 1380 نفر اشتغال زایی خواهد داشت .

این دستآورد ارزشمند حاصل همکاری جدی اعضای کارگروه اشتغال زایی شهرستان شامل اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی ، صنعت،معدن و تجارت ، میراث فرهنگی و همه دستگاه های اجرایی و بانک های سطح شهرستان می باشد ، همچنین سرمایه گذارانی که با تلاش و بردباری در راه رونق بخشیدن اقتصاد شهر و روستا کوشیده اند.