کارآفرین بوکانی : در اعتراض به بانک کشاورزی، گلخانه ام را تخریب کردم

سرویس موکریان- ایوب محمودپور کارآفرین بوکانی اعلام کرد که در اعتراض به عملکرد بانک کشاورزی بوکان در حمایت از تولید گلخانه خود را تخریب کرده و 200 تن هندوانه را خشکاند.

سرویس موکریان- ایوب محمودپور کارآفرین بوکانی اعلام کرد که در اعتراض به عملکرد بانک کشاورزی بوکان در حمایت از تولید گلخانه خود را تخریب کرده و 200 تن هندوانه را خشکاند.

​​​​​​​"ایوب محمودپور" سال 1392  در زمینی به مساحت 9 هزار مترمربع در منطقه کوسه یک واحد گلخانه ای را تاسیس کرد و توانست با اشتغالزایی برای 10 نفر به واحد نمونه کارآفرینی در استان تبدیل شود.

وی برای اولین بار در کشور اقدام به تولید هندوانه در گلخانه اش کرد و 200 تن هندوانه برای عرضه در شب یلدا کاشت اما در اعتراض به عملکرد بانک کشاورزی گلخانه خود را تخریب و همه هندوانه ها را خشک کرد.

   محمودپور در این خصوص به زریان موکریان گفت: سال 92 برای دریافت یک فقره وام چهارصد و پنجاه میلیون تومانی از بانک کشاورزی بوکان چهارسند میلیاردی را گروه گذاشتم که دو سند مربوط به یک منزل مسکونی 300 متری در شهرک گلستان و منطقه نساجی بود.

وی افزود: این دو سند کرایه ای بودند و بنده ماهیانه چهار میلیون تومان حق اجاره به مالکان آنها پرداخت می کردم. بهار امسال تصمیم گرفتم دو سند را جایگزین آنها کنم و در ابتدا بانک موافقت کرد و 20 میلیون تومان برای دفترخانه هزینه کردم اما تا به امروز بانک سندهای بنده را آزاد نکرده است.

محمودپور در ادامه گفت: گلخانه ام با اشتغال 10 کارگر در شش سال گذشته گلخانه نمونه استان بوده و بارها به عنوان کارآفرین نمونه استان  نیزانتخاب شده است و حال که بانک کشاوزی بوکان از تولید حمایت نمی کند و حتی حاضر به پاسخگویی به جهاد کشاورزی نیست بهتر است که گلخانه بنده نیز به مانند دیگر اراضی  کوسه به خانه باغ تبدیل شود.

وی در پایان گفت:جهاد کشاورزی تبریز برای اجرایی کردن طرحها و ایده های من در این شهرستان اعلام آمادگی کرده و احتمالا بعد از تسویه حساب با بانک کشاورزی، تجهیزات خود را به این شهر انتقال دهم.