پژوهشگر مهابادی جایزه بنياد جهانى صلح را به خود اختصاص داد

سرویس موکریان- کامیل احمدی پژوهشگر و مردم شناس، جایزه بنياد جهانى صلح زنان بخش ادبیات و علوم انسانی دانشگاه جورج واشنگتن را به خود اختصاص داد.

سرویس موکریان- کامیل احمدی پژوهشگر و مردم شناس، جایزه بنياد جهانى صلح زنان بخش ادبیات و علوم انسانی دانشگاه جورج واشنگتن را به خود اختصاص داد.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

 ​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، "کامیل احمدی" به دلیل تأليفات علمى و فعالیت هايش در حوزه آسیب‌های اجتماعی با تاکید بر "جنسيت"، کودکان" و "اقلیت‌ها" برنده جایزه‌ای در دانشگاه جورج واشنگتن شد.

این جایزه هر سال در بخش‌های مختلف آموزش و پروش، علوم سیاسی، قانون، پزشكى و سلامت، ادبیات و علوم انسانی، مطبوعات، هنر و ... به پژوهشگران برتر جهان اهدا می‌شود که جایزه بخش ادبیات و علوم انسانی امسال به این محقق و نويسنده تعلق گرفت.

البته باید گفت كاميل احمدى در رقابت با كانديدهاى انتخابى از كشورهاى مصر، انگلستان، كنيا و امريكا برنده اين جايزه شد.

احمدی در بخش  ادبیات به دلیل تألیف‌ برخى از پژوهش‌ها و کتاب‌هایش با عناوين؛ " نگاهى ديگر به شرق و جنوب شرقى تركيه (مردم شناسى و رسوم)، "قتل‌هاى ناموسى" (پديده قتل و خودكشى ميان مهاجران اروپا)، "به نام سنت" (پژوهشی جامع در باب ختنه زنان در ایران)، "طنین سکوت" (پژوهشی جامع در باب ازدواج کودکان)، "تغيير هويت" ( تحقيقى بر هويت كوردهاى ايزدى در عراق، كوردستان عراق و سوريه)، "خانه‌ای بر روی آب"( پژوهشی جامع در باب ازدواج موقت، صیغه محرمیت در ایران)، "خانه‌ای با درِ باز"( پژوهشی جامع در باب ازدواج سفید) که به دو زبان فارسی و انگليسى و گاهاً به توركى و عربى به چاپ رسیده است و در بخش علوم انسانی آن به دلیل انجام پژوهش‌های وی در بحث آسیب‌ها و كار ميدانى در بخش‌هاى از خاور ميانه همانند ايران، تركيه، بوسنى، عراق و افغانستان، و در آفريقا در كشورهاى مصر، كنيا، بوگينه فاسو، سودان و در اروپاى مركزى کاندیدای این جایزه شده بود. وى قبلا هم كانديد و برنده جايزه هاى "ناموس" IKWRO و دانشگاه حقوق لندن، " افتخار" كميته اجتماعى آفريقا IAC  و " اتنو گرافى"برترين پژوهش قوم نگارى موزه شرق لندن HMS از كميته ميراث فرهنگى اروپا شده بود

کامیل احمدی كه دانش آموخته مردم شناسى اجتماعى از انگلستان است داراى مدارک تخصصى در حوزه تحقيق، حمايت‌گرى و لابيگرى نيز می‌باشد. او اصالتاً مهابادی است و در حوزه آسیب‌های اجتماعی به ویژه در خصوص جنسيت، کودکان و حقوق اقلیت‌ها پژوهش و فعاليت می‌کند.