عدم استیفای سهم مهاباد از  "مهاباد مال"؛ علت استعفای صداقت

سرویس موکریان_  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد، «عدم استیفای سهم این شهر از  "مهاباد مال"» را علت استعفای خود اعلام کرد.

سرویس موکریان_  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد، «عدم استیفای سهم این شهر از 

​​​​​​​به گزارش  زریان موکریان؛ منصور صداقت چند روز بعد از اعلام خبر استعفای خود از ریاست جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد در یادداشتی به علت این‌استعفا پرداخت.

وی ضمن آنکه از نتیجه ندادن پیگیری‌ها و رایزنی‌های خود برای دفاع از املاک جمعیت مهاباد بویژه استیفای سهم شهرستان از پروژه مجتمع تجاری هلال احمر (مهاباد مال) واقع در میدان شهرداری از شرکت سرمایه‌گذاری هلال احمر ایران  خبر داد، نوشت:  با توجه به اینکه برابر اساسنامه جمعیت هلال احمر، رییس شعبه مسئول صیانت از املاک و مستغلات است و از آنجا که تلاش‌های مجدانه جهت انجام این مهم تاکنون بی‌ثمر مانده و از طرفی این پیگیری‌ها به مذاق برخی مرکزنشینان خوش نمی‌آید، لذا استعفا را اخلاقی‌ترین گزینه در برابر خود یافتم.

استعفا صداقت چند روز بعد از آن صورت می گیرد که جلال محمودزاده نماینده مهاباد در جلسه تصویب طرح تحقیق و تفحص از سازمان هلال احمر، علیه این سازمان دست به افشاگری زد و گفت: در کارخانه نساجی هلال احمر، مواد شوینده معامله می کنند. گزارش‌های مردمی حاکی از این است که اجناس چینی وارد و به عنوان کالای ایرانی توزیع می‌شود. بررسی ها نشان می‌دهد که جمعیت هلال‌احمر کالاهای اهدایی خارجی باکیفیت را در انبارها نگه داشته است.

دکتر صلاح الدین خدیو روزنامه نگار و فعال اجتماعی در یادداشتی سهم مهاباد از مهاباد مال را علت دعوای محمود زاده و هلال احمر دانست و نوشت: این دعوا بر سر سهم جمعیت مهاباد از مالکیت بخش دولتی این پروژه است که چیزی در حدود پنجاه میلیارد تومان می شود. هدف نماینده این است که با این مبلغ طرح در حال احداث مرکز درمانی واقع در بیمارستان قدیم را به سرانجام برساند.