اختلاف نماینده مهاباد و نماینده نقده بر سر سوتی صداو سیما

سرویس آذربایجان غربی_ شبکه افق به هنگام پوشش همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در مهاباد تذکر نماینده نقده و اشنویه به صدا و سیما را به همراه داشت همزمان نماینده مهاباد نیز به این تذکر واکنش نشان داد.

سرویس آذربایجان غربی_ شبکه افق به هنگام پوشش  همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در مهاباد  تذکر نماینده نقده و اشنویه به صدا و سیما را به همراه داشت همزمان نماینده مهاباد نیز به این تذکر واکنش نشان داد.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش خبرنگارز زریان موکریان، شبکه افق به هنگام پوشش  همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی که در شهرستان مهاباد در حال برگزاری بود از عنوان «استان مهاباد» استفاده کرد که این امر تذکر نماینده نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی را به همراه داشت.

« علی زنجانی حسنلوئی» در کانال رسمی خود در حالی که از عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌غربی استفاده کرده است نوشت در تماس تلفنی با سید تقی سهرابی معاون حقوقی و امور مجلس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، به عملکرد رسانه ملی نسبت به درج نام استان مهاباد به شدت اعتراض کرده و ضمن هشدار به صداو سیما گفته است اجازه نمی‌دهیم رسانه ملی محلی برای ایجاد شکاف اجتماعی و اختلاف و تفرقه گردد .

«جلال محمودزاده» نماینده مردم مهاباد در واکنش به این تذکر زنجانی گفت که  ایشان از ۱۲ دی ماه ۱۴۰۰ تا ۱۲ تیر ۱۴۰۱ خرداد به مدت شش ماه با رای گیری نمایندگان به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی انتخاب شده بود. اما با اتمام این دوره از ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ تا کنون بیش از یک ماه است که هیچ مسئولیتی در رئیس مجمع استان آذربایجان غربی ندارد.

محمودزاده در گفت وگو با کردپرس تصریح کرد: متاسفانه جناب زنجانی سابقه ایجاد حاشیه و تنش های قومیتی و تفرقه پراکنی در سطح استان را دارند در حالیکه استان آذربایجان غربی با مشکلات متعددی در حوزه راه، آب،  گاز رسانی، روبه رو است و در سرانه های زیرساختی، استان در سرانه بهداشت در رده ٢٧ در سرانه آموزش و پرورش در رتبه  ٢٩ و در سرانه راه های بین شهری رتبه ٢٥ کشوری را داراست.

نماینده مهاباد در مجلس تاکید کرد: از همه مهمتر دریاچه ارومیه در حال خشک شدن است و نمایندگان استان بهتر از با نگاهی توسعه گرایانه و مطالبه گر به فکر جذب اعتبارات ملی برای رفع مشکلات و ارتقا توسعه استان آذربایجان غربی باشند.

او در ادامه با اشاره به کاهش تعداد پروازها در فرودگاه ارومیه گفت:  در حال حاضر در فرودگاه ارومیه در روز تنها دو پرواز داخلی انجام می شود در حالیکه استان آذربایجان شرقی در مجاورت استان ما روزانه ۱۰ تا ۱۲ پرواز دارد. موانع توسعه در استان آذربایجان غربی زیاد است و بهتر از نمایندگان به حل این مشکلات بپردازند تا اینکه به مسائل قومیتی دامن بزنند و سعی کند این مسائل را برجسته کنند که به وحدت ملی ضربه بزند.

او در پایان تاکید کرد: آذربایجان غربی به وحدت ملی نیاز دارد و نیاز است نمایندگان بر اساس آمایش سرزمین به تقویت سرانه های زیرساختی و شتاب گرفتن روند توسعه در استان کمک کنند و  طرح مسائل حاشیه ایی و تنش های قومی خودداری کنند.

گفتنی است؛ هفته آینده انتخابات تعیین رئیس جدید مجمع نمایندگان استان در شمال استان (به دلیل نوبت قرعه کشی( انجام می گیرد.

#مهاباد #اخبار_مهاباد #زریان #اخبار_زریان #بوکان #اخبار_ بوکان #نقده #اشنویه