جوابیه شدید الحن مدیریت آموزش و پرورش بوکان به یک معلم بازنشسته

سرویس موکریان؛ ادعای مدیر و موسس مدرسه غیر انتفاعی صبا  که گفت فعالیت این مدرسه  را بعد از ۲۲ سال  به نشانه اعتراض به تبعیض، بی عدالتی و کارشکنیهای مدیر آموزش و پرورش بوکان متوقف کرده است، واکنش مدیر آموزش و پرورش بوکان رابه همراه داشت.

سرویس موکریان؛ ادعای مدیر و موسس مدرسه غیر انتفاعی صبا  که گفت فعالیت این مدرسه  را بعد از ۲۲ سال  به نشانه اعتراض به تبعیض، بی عدالتی و کارشکنیهای مدیر آموزش و پرورش بوکان متوقف کرده است، واکنش مدیر آموزش و پرورش بوکان رابه همراه داشت.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان،  خانم فوزیه قریشی مدیر و موسس مدرسه غیر انتفاعی صبا با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به سلیمان مام عزیزی مدیر آموزش و پرورش اعلام کرد که فعالیت این مدرسه بعد از ۲۲ سال متوقف کرده است.

وی در ادامه اعلام کرد که این تصمیم را به نشانه اعتراض به تبعیض، بی عدالتی و کارشکنیهای مدیر آموزش و پرورش بوکان که نسبت به وی روا داشته  اتخاذ کرده است.

این سخنان واکنش مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بوکان را به همراه داشت. وی در جوابیه ای که برای دفتر زریان موکریان ارسال کرد، نوشت بخشی از عملکرد خانم قریشی در این مدرسه «دریافت وجوه غیرقانونی و اضافی از اولیاء تحت عناوین مختلف من جمله اردوی  دانش آموزی، عدم تسویه حساب کامل با اولياء، تضییع حقوق مالی و اداری کارکنان و دبیران و اعتراضات مربوطه به عدم پوشش بیمه ای آنان، دریافت تسهیلات بی بهره با نام مدرسه و برای منافع شخصی» است.

 در پایان این جوابیه، مدیریت آموزش و پرورش بوکان از انتشار علل اصلی اعلام توقف مدرسه مذکور، از این مجرا امتناع می نماید ... مجازات اخروی تحت اختيار ذات باري تعالي است.

متن کامل این جوابیه به شرح زیر است:

 

 مدیرمسئول محترم پایگاه تحلیلی – خبری زریان- موکریان

سلام علیکم

            مستنداً به ماده 23 قانون مطبوعات مصوب 1364، نظربه انتشار مطالب وهن آمیز و خلاف واقع احدی از شهروندان، مقتضی است نسبت به انتشار پاسخ این مدیریت اقدام نمایید. مضافاً در راستای رسالت آموزشی و پرورشی این مدیریت، به منظور وقوف از الزامات اخلاق حرفه ای روزنامه نگاری، یک جلد کتاب«قانون مطبوعات به انضمام آیین نامه اجرایی آن» (باهزینه شخصی)، به دفتر آن پایگاه خبری، ارسال می گردد. امید است با مطالعه مواد قانون مذکور، ضمن آگاهی به حقوق و تکالیف خود، به رسالت مطبوعاتی خویش اشراف بیشتری پیدا نمایید هرچند به استناد ماده 30 قانون مطبوعات و تبصره یک ماده 9 آیین نامه اجرایی آن، حق پیگیری انتشار مطالب غیر واقعی و توهین آمیز برای این مدیریت محفوظ است.

            بدواً به مناسبت جایگاه رفیع آموزش و پرورش، خاطر نشان می نماید آنچه ذیلاً بدان اشاره می گردد صرفاً به منظور تنویر اذهان عمومی است و نه در مقام مباحثه و مناقشه چرا که به قول حکیم سخن "اگر نادان به وحشت سخت گوید .... خردمندش به نرمی دل بجوید" و اما بعد ....

شهروندان فهیم، نیک واقفند در شرایطی که دغدغه بیشتر خانوادهها و مدیران در تمام سطوح مدیریتی، اشتغال جوانان است، تصدی هم زمان سکان مسئولیت مناصب متعدد مدیریتی از قبیل 1- دبیرستان دخترانه غیرانتفاعی؛ 2- مدرسه ابتدایی غیرانتفاعی؛  3- آموزشگاه علمی آزاد؛ 4- مرکز پیش دبستانی برای یک نفر آنهم در ایام تقاعد و بازنشستگی که به اقرار خود رنجور از بیماری سرطان است، از مبنای منطقی، علمی و مدیریتی موجهی برخوردار نیست که متاسفانه به دلایل اندکی نامعلوم و با سوءاستفاده، فرصت سازی جوانان به  فرصت سوزی مبدل شد. اگر همکار محترم بازنشسته که در دوران 20 ساله به اصطلاح خدمت  خود ( و نه 30 ساله) به دستگاه متبوعه خود نگاهی انتفاعی نداشت، با سوءاستفاده از خلاهای قانونی و نبود نظارت، اقدام به اخذ مجوزهای متعدد، و دریافت شهریه های به ظاهر قانونی اما گزاف از شهروندان نمی نمود. شگفت انگیزتر آنکه تلاش مضاعف و سختکوشی فرزندان عزیزمان در قبولی کنکور را به فعالیت حرفه ای خود منتسب نموده که در نوع خود ادعایی بهت آور است.

با ذکر توضیحات فوق و با یک معادله ساده، این پرسش برای اذهان مبارک شهروندان فهیم ایجاد خواهد شد که اگر کارشکنی و غرض ورزی در کار است چرا همکار محترم بازنشسته صرفاً فعالیت یکی از مدارس خود را متوقف کرده است؟!! و مهمتر اینکه اعلام توقف فعالیت يكساله مدرسه در چه بازه زمانی انجام گرفته است؟؟؟!!!! و در فرض قبول ادعای واهی مشارالیها، چرا نسبت به اعلام توقف سایر مدارس خویش نیز اقدام نمی نمایند؟!!  و آیا سایر مدارس تحت مدیریت ایشان از گزند تبعیض در امان خواهد ماند ؟!!! دریافت وجوه غیرقانونی و اضافی از اولیاء تحت عناوین مختلف من جمله اردوی  دانش آموزی، عدم تسویه حساب کامل با اولياء، تضییع حقوق مالی و اداری کارکنان و دبیران و اعتراضات مربوطه به عدم پوشش بیمه ای آنان، دریافت تسهیلات بی بهره با نام مدرسه و برای منافع شخصی فقط بخش بسیار ناچیزی از خدمات همکار محترم بازنسشته می باشد که درکنار عملکرد نامطلوب و کسب پایین ترین آمار قبولی در امتحانات نهایی و کنکور دانشگاه ها، موجبات عدم اقبال عمومی و عدم مراجعه اولیاء، جهت ثبت نام فرزندانشان در دبیرستان مذکور را فراهم آورده است(البته آشنایان همکار محترم بازنشسته، شناخت به مراتب بیشتر و بهتری از عملکرد مشارالیها دارند و این مدیریت نیازی در جهت تعرفه بیشتر آن نمی بیند) النهایه عملکرد مثبت و درخور تقدیر همکاران و پرسنل محترم مدارس دولتی و مساعی سایر مدارس غیرانتفاعی که به صورت علمی و هدفمند، کیفیت آموزشی و پرورشی را ارتقاء داده، در ممانعت از تداوم فعالیت سوداگران و منفعت طلبان تأثیر غیرقابل انکاری داشته و دارند و به تبع موجبات اعلام توقف فعالیت مدرسه همکار محترم بازنشسته را فراهم آورده است. پیشنهاد می شود همکار  محترم ضمن نگاهی اجمالی بر نحوه انجام خدمت 20 ساله خود در نهاد مقدس آموزش و پرورش، فعاليت مدرسه به ظاهر متوقف خود را با ساير مدارس غيرانتفاعي  كه همه ساله فقط در رشته هاي پزشكي بيش از ٢٠ نفر  پذيرفته شده در  دانشگاه هاي معتبر دارد، مقايسة نمايد .... اندکی تأمل کنیم....

علی هذا علی رغم بداخلاقی ها در انتشار مطالب کذب و بی اساس و بی توجه به الفاظ مستعمل (چون از کوزه همان برون تراود که در اوست)، این مدیریت کمافی السابق مقید به موازین اسلامی و قانون مداری و رعایت اخلاق حرفه ای بوده و از ذکر جزئیات بیشتر و علل اصلی اعلام توقف مدرسه مذکور، از این مجرا امتناع می نماید و صد البته این حق برای شهروندان محفوظ است در صورت اصرار و با رعایت جوانب امر و حفظ حریم خصوصی، مدارک و مستندات لازم را مشاهده نمایند و به تحقیق تنبیه اجتماعی، کیفری سنگین برای سوءاستفاده های دنیوی است اما دادگر و دادرس اصلی خداست و مجازات اخروی تحت اختيار ذات باري تعالي است.

با احترام مجدد- روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بوکان