نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی:

  برابری در آذربایجان غربی به پایِ برادری نمی رسد / سازمان بازرسی به تخلفات دو اداره در بوکان ورود پیدا کند

​​​​​​​​​​​​​​سرویس موکریان_ نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی خواستار ورود سازمانهای بازرسی به تخلفات دو اداره ورزش و جوانان شهرستان بوکان و آموزش و پرورش بوکان شد و  در استان آذربایجان غربی که رنگین کمان اقوام است برادری وصف ناپذیری وجود دارد.اما عدالت و برابری به پایِ این برادری نمی رسد.

​​​​​​​​​​​​​​سرویس موکریان_ نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی خواستار ورود سازمانهای بازرسی به تخلفات دو اداره ورزش و جوانان شهرستان بوکان و آموزش و پرورش بوکان شد و  در استان آذربایجان غربی که رنگین کمان اقوام است برادری وصف ناپذیری وجود دارد.اما عدالت و برابری به پایِ این برادری نمی رسد.

  ​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، حاج انور حبیب زاده در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت:متاسفانه دولت کمی شتاب زده اقدام به بازگشایی مدارس کرد که نتیجه ی این شتابزدگی ، نگرانی و دلهره والدینی است که  نگران سلامتی فرزندانشان هستند.

وی در ادامه به شیوع کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: در کنار این شرایط  سخت کرونایی، رکود ، تورم و بیکاری ، بیداد می‌کند.تورم لجام گسیخته  به بازار کالاهای اساسی مردم سرایت کرده است.نهاده های دامی وکشاورزی ، افزایش قیمت بی سابقه ای یافته اند.

حبیب زاده از ارسال روزانه صدها  پیام گلایه شهروندان از گرانی برای خود خبر داد و گفت: با این گرانی کمر شکن، یک کارگر چگونه می تواند شکم خانواده خود را سیر کند؟ کارگران وکارمندانی که حقوقشان 20 درصد و15درصد  افزایش داشته است، اکنون چگونه می توانند گرانی 50 تا 100 درصدی کالاهای اساسی را تحمل کنند؟

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در ادامه نطق خود ضمن آنکه وضعیت امروز بازار را نتیجه عدم وجود برنامه مشخص و مدون دانست و تصریح کرد:   قبلا،این  خرید خانه بود که به رویا تبدیل شده بود اما اکنون ،اجاره بهای خانه ای محقر نیز به رویا تبدیل شده است و هر روز شاهد ظهور پدیده هایی مانند پشت بام خوابی و... هستیم.

حبیب زاده عدالت، برابری و برادری را ماهیت اصلی نظام جمهوری اسلامی دانست که به گفته وی با  شایسته سالاری و توسعه متوازن ، این امر مهم ظهور پیدا می کند.

وی در ادامه افزود : در استان آذربایجان غربی که رنگین کمان اقوام است برادری وصف ناپذیری وجود دارد.اما عدالت و برابری به پایِ این برادری نمی رسد.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شاخصهای توسعه در جنوب آذربایجان غربی پایین تر از میانگین کشوری و استانی است و این مناطق  به نگاه ویژه و عادلانه دولت در تخصیص اعتبارات نیاز دارد.

وی افزود: در دولت دوازدهم 23 طرح شاخص در استان آذربایجان غربی افتتاح شد، اما حوزه انتخابیه ام بوکان از این طرحها، اصلا سهمی ندارد که این با عدالت و برابری نظام در تناقض است.

نماینده بوکان در ادامه خواستار ورود سازمانهای نظارتی کشور (سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات کشور )به تخلفات عدیده دو اداره ورزش و جوانان شهرستان بوکان و آموزش و پرورش شهرستان بوکان شد و گفت: واگذاری زمین آموزشی در مقابل پروانه تجاری فضاهای آموزشی، نحوه واگذاری فضاهای تجاری ایجاد شده، صدور مجوز مدارس غیرانتفاعی برای شخص رئیس آموزش و پرورش، بستگان، معاونین اداریی و همسرانشان، بکارگیری معلمان مجرب در مدارس خصوصی و رها کردن مدارس دولتی، انتصاب مدیران مدارس شهر و روستا بدون ضابطه بخشی از تخلفات آموزش و پرورش بوکان است.

حبیب زاده افزود: اداره ورزش و جوانان شهرستان بوکان وضعیت مشابهی دارد. واگذاری سالنهای ورزشی به افراد غیرمتخصص به مدت طولانی  و نحوه هزینه ها،  جذب نیروها انسانی بدون ضابطه از محل اعتبارات هیئت ورزشی ازتخلفات این اداره است.

نماینده بوکان در ادامه سخنان خود به وضعیت سه پروژه ملی راهسازی در بوکان (پروژه تبدیل جاده ترانزیتی بوکان - میاندوآب به بزرگراه، پروژه کنار گذر بوکان و پروژه بزرگراه  بوکان ـ سقز) پرداخت و گفت: بیش از 12 سال است  عدم تکمیل و اتمام این طرحها در زمان مقرر به دلیل عدم تزریق اعتبارات ،  سبب شده است که این محورها به قتلگاه شهروندان تبدیل شود و هر روز شاهد تصادفات وحشتناکی در این مسیرها هستیم.

حبیب زاده ضمن تشکر وزیر راه و شهرسازی برای سفر به بوکان در ماه گذشته، گفت: این سفر موجی از امید را در میان مردم  به‌همراه خود آورد که اکنون مردم منتظر دیدن نتایج این سفر  و تحقق وعده ها هستند. اما متاسفانه بعد از سفر وزیر بار دیگر علمیات اجرای این پروژه ها کند شده است.

نماینده بوکان در مجلس پنجم و هفتم شورای اسلامی از نارضایتی مردم از تعطیل شدن پروژه ساخت سد سیمینه رود خبر داد و گفت: آغاز دوباره ی ساخت سد سیمینه رود بوکان را از رئیس جمهور محترم و وزیر نیرو را استدعا ودرخواست دارم.