نشست هم اندیشی اعضای سروشتی شاره که م بوکان

​​​​​​​سرویس موکریان ـ ۶۰ نفر از اعضای انجمن محیط زیست سروشتی شارکه م با برگزاری نشستی در سالن جلسات دانشگاه آزاد بوکان ضمن بررسی عملکرد این انجمن در چند ماه اخیر در خصوص مهم ترین معضلات محیط زیستی بوکان و برنامه این انجمن هم اندیشی کردند.

​​​​​​​سرویس موکریان ـ ۶۰ نفر از اعضای انجمن محیط زیست سروشتی شارکه م با برگزاری نشستی در سالن جلسات دانشگاه آزاد بوکان ضمن بررسی عملکرد این انجمن در چند ماه اخیر در خصوص مهم ترین معضلات محیط زیستی بوکان و برنامه این انجمن هم اندیشی کردند.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، در ابتدای این جلسه که در سالن جلسات دانشگاه آزاد بوکان برگزار شد، محمد آرزومند مدیر عامل سروشتی شاره که م بوکان به تشریح عملکرد این انجمن در سالجاری پرداخت.

به گفته آرزومند، ساماندهی گرمخانه بوکان با همکاری شهرداری بوکان، تقدیر از پاکبانان با اهدای گل و شیرینی، حضور در سد بوکان در تابستان امسال و توزیع تراکت و پلاستیک جهت فرهنگسازی پاکیزه نگه داشتن طبیعت، انتشار بیانیه در خصوص ساخت پارک بانوان، حضور مستمر در جلسات کمیسون محیط زیست، جمع آوری 256 امضا در مخالفت با واگذاری تپه کوسه به یک شخص بخشی از عملکرد سروشتی شاره که م در بوکان در سالجاری است.

استاد سعید نجاری متخلص به ئاسو شاعر نامدار کردستان که مهمان ویژه نشست اعضای  بود. ضمن آنکه آنکه فعالیت سازمانهای مردم نهاد را با اهمیت و قابل تقدیر دانست که بوکان به لحاظ فرهنگی و حضور شخصیتهای برجسته متفاوت از تمامی شهرهای کردنشین است و انتظار می رود فعالیتهای اجتماعی جوانان در قالب این سازمانهای مردم نهاد گسترده تر شود.

حسن معروف پور عضو هیئت رئیسه انجمن سروشتی شاره که م بوکان دیگرسخنران این مراسم بود. وی مشارکتهای اجتماعی مشخصه یک شهروندان دانست و افزود: لازمه مشارکتهای اجتماعی نیز وجود سازمانهای مردم نهاد به عنوان بخشی از جامعه مدنی است.

وی وجود معضلات عدیده محیط زیستی در بوکان مانند در خطر انقراض بودن چندین گونه جانوری، تعرضات متعدد به حریم رودخانه ها، پایین بودن سرانه فضای سبز و عدم مدیریت پسماند در علت فعالیتهای سروشتی شاره که م بوکان در حوزه فعالیتهای محیط  زیستی دانست و گفت: اجرای نمایش با موضوع صیانت از طبیعت و مدیریت پسماند در مهد کودکها و مدارس،شناسنامه دار کردن درختهای داخل شهر و جنگل کاری یک قطعه زمین برنامه های بلند مدت سروشتی شارکه م بوکان است.

معروف پور در پایان ضمن تشکر از دانشگاه آزاد بوکان برای در اختیار گذاشتن سالن جلسات جهت برگزاری این نشست افزود: خوشبختانه نگاه مسئولان به ویژه  آقای خسروپور سرپرست فرمانداری و آقای رستم شهردار بوکان نسبت فعالیت سازمانهای مردم نهاد مثبت است و زمینه برای فعالیت این سازمانها در سطح شهرستان فراهم شده است.

در ادامه برنامه هریک از اعضای سروشتی شاره که م بوکان در خصوص مهم ترین موضوعات محیط زیستی بوکان مانند طرح ترافیکی میدان فرمانداری، طرح آب رسانی در ناله شکینه و غار قلایچی به اظهار نظر پرداختند.