ترسیم دو چهره متفاوت از استاندار آذربایجان غربی در صحن علنی مجلس

سرویس آذربایجان غربی- «هادی بهادری» نماینده ارومیه استاندار آذربایجان غربی را عامل تشدید کننده اختلافات قومی خواند و «رسول خضری» نماینده سردشت و پیرانشهر گفت که بادرایت استاندار مشکلات استان به ویژه در بخش گسل‌های قومی و مذهبی به خوبی کاهش یافته است.

سرویس آذربایجان غربی- «هادی بهادری» نماینده ارومیه استاندار آذربایجان غربی را عامل تشدید کننده اختلافات قومی خواند و «رسول خضری» نماینده سردشت و پیرانشهر گفت که بادرایت استاندار مشکلات استان به ویژه در بخش گسل‌های قومی و مذهبی به خوبی کاهش یافته است.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، «هادی بهادری» نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی  در مراسم روز کارگر، توسط «محمد مهدی شهریاری» استاندار آذربایجان‌غربی به عنوان، یکی از فاسدان اقتصادی استان معرفی شد.

وی تلاش کرد در مراسم روز معلم به سخنان شهریاری واکنش نشان دهد اما تلاشهایش با دخالت مدیرکل آموزش و پرورش عقیم ماند.

بهادری از تکاپو  برای جنجالسازی نیفتاد و درگیری خود با شهریاری را به صحن علنی مجلس کشاند و صبح امروز در نطق علنی خود گفت: استاندار آذربایجان غربی، بدترین افتراها و اکاذیب را به نماینده مردم زده و به فساد متهم کرد لذا همانطور که در گذشته نیز گفته‌ام اگر ثابت نکند شرف ندارد.

بهادری بیان کرد: استاندار آذربایجان غربی که باید مسئول برقراری نظم و امنیت در استان باشد در یکی و نیم سال گذشته، خود به یکی از عوامل بحران‌زا تبدیل شده است و امنیت عمومی و روانی را به مخاطره انداخته است و هرچند روز یک بار با یک اظهارنظر نپخته بحران خودساخته می‌سازد.

عضو کمیسیون عمران مجلس خطاب به وزیر کشور اظهار کرد: اگر استاندار یا مدیر دولتی علیه هر فردی ادعایی مبنی بر فساد دارد می‌تواند با ارسال پرونده‌شان به قوه‌قضاییه پیگیر حقوق مردم باشد لذا اتهام‌زنی و نشر اتهام در رسانه‌ها ضمن تشویش اذهان عمومی و بر هم زدن اتحاد مردم فایده دیگری ندارد.

وی با اشاره به اینکه استاندار باید عامل ایجاد وحدت در استان باشد اما استاندار آذربایجان غربی یکی از عوامل عدم انسجام نمایندگان استان و دو قطبی کردن جامعه آذربایجان غربی شده است، اظهار کرد: همچنین وی اطلاعی از مسائل اجرایی ندارد و با برخوردهای عجولانه، احساسی، اظهارنظرهای خلق‌الساعه و عدم مشورت‌پذیری از مشکلات غیرقابل قبول است.

همزمان،رسول خضری نماینده سردشت و پیرانشهر در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) با تقدیر از عملکرد استاندار آذربایجان غربی، گفت: با حسن مدیریت و درایتی که ایشان دارد مشکلات استان به ویژه در بخش گسل‌های قومی و مذهبی به خوبی کاهش یافته است. اقداماتی که در این مدت زمان کم دکتر شهریاری انجام داده بسیار خوب است. ایشان در سه قاره دنیا پست سرکنسول و مدیریت داشته است. ایشان بهترین فرصت برای توسعه استان است و دولت باید باید در راستای فسادستیزی از ایشان حمایت کند.

وی افزود: ایشان پولی را که استانداران قبلی از محل سوخت مرزنشینان بین هفت نفر تقسیم می‌کردند بین 75 هزار مرزنشین تقسیم کردند.