+ویدیو

تهدید بهداشت عمومی بوکان توسط مطبها و مراکز درمانی / شبکه بهداشت: شکایت می کنیم

سرویس موکریان- به دنبال انتشار فیلمی از رهاکردن زباله های عفونی در بلوار کردستان بوکان، شبکه بهداشت و درمان بوکان اعلام کرد که تعدادی از مطبها و مراکز درمانی بوکان از بی خطرسازی زباله های عفونی خودداری می کنند و به جرم تهديد عليه بهداشت عمومي ، شكايت از اين مراكز تنظيم شده است.

 

 

 

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، این پایگاه خبری روز شنبه ویدیویی کوتاه از رهاکردن زباله های عفونی در بلوار کردستان شهرستان بوکان منتشر کرد.

با انتشار این ویدیو، روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان با ارسال توضیحاتی برای زریان موکریان، اعلام کرد که که تعدادی از مطبها و مراکز درمانی بوکان از بی خطرسازی زباله های عفونی خودداری می کنند و به جرم تهديد عليه بهداشت عمومي ، شكايت از اين مراكز تنظيم شده است.

متن کامل توضیحات این روابط عمومی به شرح زیر است:

قابل توجه همشهريان عزيز ، در رابطه با ساماندهي روند جمع آوري و بي خطر سازي زباله هاي عفوني ، پس از چندين نشست ( با همراهي سازمان نظام پزشكي ) با شركت مورد تاييد و معرفي شده از طرف دانشگاه جهت عقد قرارداد، مراجعه و هماهنگي لازم با مطبها و مراكز توليد زباله هاي عفوني صورت گرفته و اين پروسه بسيار مهم ، عملياتي گرديد.

متاسفانه تعدادي از مطب ها و مراکز درمانی از همراهي و عقد قراردادامتناع نموده اند .

بديهي است كه آخرين توصيه به آنها صورت خواهد گرفت و در صورت عدم همكاري ،به جرم تهديد عليه بهداشت عمومي ، شكايت از اين مراكز تنظيم شده و به مراجع ذيصلاح ( از جمله تعزيرات حكومتي ) معرفي خواهند گرديد .

بدليل حساسيت موضوع ، انشاا... اين اقدامات در سريعترين زمان ممكن به انجام خواهد رسيد .