بعد از شش سال ؛

پایگاه انتقال خون در بوکان احداث می شود

سرویس موکریان_ شش سال بعد از تعطیلی مرکز انتقال خون بوکان،یک پایگاه انتقال خون در این شهرستان احداث می شود .

سرویس موکریان_ شش سال بعد از تعطیلی مرکز انتقال خون بوکان،یک پایگاه انتقال خون در این شهرستان احداث می شود .

به گزارش خبرنگار زریان موکریان؛قهرمان رضائیه مدیر کل انتقال خون استان آذربایجان غربی روز دوشنبه ۱۶ آبان ماه  در دیدار با فرماندار بوکان  گفت: در حال حاضر در چهار شهرستان استان از جمله میاندوآب، مهاباد، نقده و خوی پایگاه انتقال خون دایر است که از ماه آینده با اقدامات و تلاشهای صورت گرفته، پنجمین پایگاه انتقال خون نیز در شهرستان بوکان ایجاد میشود.
وی با بیان اینکه بعد از مدتی فعالیت پایگاه در شهرستان به مرکز فرآوری تبدیل خواهد شد، اظهار داشت: کلیه فرآورده های خونی از جمله پلاسما، پلاکت و کلیه محصولات خونی در این پایگاه تولید خواهد شد.
وی ادامه داد: مدت زیادی به طول انجامید تا توانستیم برای شهرستان بوکان چارت مرکز خون گیری ایجاد کنیم.
قهرمان رضائیه در خصوص مکان پایگاه انتقال خون شهرستان اضافه کرد: با رایزنی های صورت گرفته با مدیریت شبکه بهداشت و درمان بوکان در صدد مکان یابی برای این مرکز خواهیم بود.
مدیرکل اداره انتقال خون استان آذربایجان‌غربی در خصوص مکان اختصاص یافته به پایگاه در شهرستان اضافه کرد: در حال حاضر مکان در نظر گرفته شده بسیار خوب است و در آینده برای تامین نیرو انسانی آن هم تلاش خواهیم کرد..
سال 88 پایگاه انتقال خون بوکان زیر نظر مرکز انتقال خون مهاباد فعالیت خود را آغاز کرد و    در روزهای زوج به شهروندان این شهر خدمات ارائه می کرد و سالانه پنج هزار اهداء کننده خون به آن مراجعه می کرد.
اما مهرماه سال ۱۳۹۵ در حالی که شهروندان منتظر تحقق وعده تبدیل  پایگاه انتقال خون بوکان به مرکز بودند این پایگاه خون تعطیل شد.