افتخار آفرینی پژوهشگر بوکانی

سرویس موکریان- پژوهشگر بوکانی و عضو هیأت علمی گروه مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی ساوه جایزه علمی "دکتر کاظمی آشتیانی" از بنیاد ملی نخبگان را دریافت کرد.

سرویس موکریان- پژوهشگر بوکانی و عضو هیأت علمی گروه مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی ساوه جایزه علمی

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، دکتر حسین زاده دانش آموخته دکترای تخصصی مهندسی بهداشت محیط از دانشگاه تربیت مدرس است و در سال ۱۳۹۷ با مرتبه استادیاری در دانشگاه علوم پزشکی ساوه مشغول به فعالیت شد.

حسین زاده تاکنون  کتب و مقالات علمی- پژوهشی متعددی تالیف کرده و همچنین 4 اختراع نیز به نام او ثبت و منتشر شده است.

این پژوهشگر بوکانی با توجه به دستاوردهای آموزشی-پژوهشی و فناورانه، در سال 1398 موفق به کسب جایزه دکتر "کاظمی آشتیانی" از سوی بنیاد ملی نخبگان شد.

بر اساس مفاد آیین نامه شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر دانشگاهی و حسب بررسی فعالیت‌های نخبگانی محققین در طول دوران تحصیل، جایزه دکتر کاظمی آشتیانی بنیاد ملی نخبگان به محققین اعطا می­گردد.

این بنیاد با هدف کمک به جذب دانش‌آموختگان برترِ دوره دکتری تخصصی به عنوان «عضو هیات‌ علمی» در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های‌ کشور، دانش آموختگان برترِ دانشگاهی کمک می کند تا نخبگان برتر از تسهیلات جذب در مؤسسه‌های علمی در قالب «جایزه دکترکاظمی آشتیانی»، به پاس خدمات علمی مرحوم دکتر سعید کاظمی آشتیانی، بهره‌مند شوند.

گفتنی است؛ دکتر سعید کاظمی آشتیانی چهره ماندگار علمی، رئیس سابق پژوهشکده رویان و جهاد دانشگاهی بود که در سال ۸۴ دار فانی را وداع گفت؛ چهار سال بعد از درگذشت وی، «جایزه دکتر کاظمی آشتیانی» برای حمایت و تقدیر از محققان برتر شکل گرفت.