انتقاد شدید دو مسئول بوکانی از توزیع ناعادلانه آب در آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی- معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار شهرستان بوکان و بخشدار مرکزی این شهرستان توزیع آب در استان آذربایجان غربی را «غیرعادلانه» توصیف و به شدت از آن انتقاد کردند.

سرویس آذربایجان غربی- معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار شهرستان بوکان و بخشدار مرکزی این شهرستان توزیع آب در استان آذربایجان غربی را «غیرعادلانه» توصیف و به شدت از آن انتقاد کردند.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان مکریان ،

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریانموکریان، «لقمان خسروپور» معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار شهرستان بوکان در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بوکان وضعیت توزیع آب در حوزه شرب ،صنعت و کشاورزی در بوکان را در مقایسه با دیگر شهرهای استان در گذشته را ناعادلانه دانست و گفت: در ادامه این مساله اعلام منطقه بوکان به عنوان دشت ممنوعه شرایط را برای کشاورزی ،صنعت و خدمات بسیار سخت کرده است .

وی افزود:اشتغال بدون تخصیص آب امکان پذیر نیست و همه طرحها نهایتاً به بن بست آب میرسد تا الان ‌هم با کمک آب شرب تخصیصی مشکلات تعدادی از متقاضیان برطرف شده اما در ادامه با توجه به ابلاغیه وزارت نیرو این کار امکان پذیر نیست برهمین اساس تلاشهای زیادی توسط فرمانداری برای تخصیص آب از محل واحدهای راکد  و همچنین توافق با کارخانه سیمان کاوان آغاز شده و امیدواریم  به زودی نتیجه دهد.

وی گفت:  چنانکه مشکل تخصیص آب حل نشود بحران بیکاری در بوکان شدت بیشتری پیدا خواهد کرد.

در ادامه این جلسه «محمد یزدانپناه» بخشدار مرکزی  توزیع  عادلانه  آب در سطح  استان را  تنها یک شعار دانست و گفت: تاوان این وضعیت را مردم شهرستان میدهند و باید این مساله به جد پیگیری شود.

  وی افزود: نباید در حوزه آب خطاهای گذشته تکرار شود.

در ادامه  این جلسه  مهندس غلامحسین خیری مدیر جدید امور منابع آب بوکان ی گزارشی از وضعیت منابع آب را ارائه داد و گفت: مدیریت منابع آب  شهرستان همه توان خود را برای تخصیص آب در حوزه صنعت و خدمات خواهد گذاشت.

در پایان این جلسه تصمیم گرفته شده است:

۱_مقرر شد در اسرع وقت پروانه های صادر شده آب تخصیصی  به واحدهای راکد در بخش صنعت منجمله کارخانه نساجی بوکان شناسائی و تخصیص این آب به متقاضیان جدید  پیگیری شود.

۲_مقرر شد لیست تمامی چاههای آب شرب شهرستان جهت اخذ مجوز توسط آبفای شهری و روستائی به مدیریت منابع آب معرفی شوند‌ .

۳_مقرر شد حوزه آموزش در مصرف منابع آب توسط مدیریت آب شهرستان در دستور کار قرار گیرد و برنامه های لازم اجرائی شود.