دستگیری سارقان که در پوشش کارمندان اداره های حمایتی در بوکان دزدی می کردند

سرویس موکریان_فرمانده انتظامی شهرستان بوکان از دستگیری عوامل سرقت در پوشش ماموران سازمانهای حمایتی در این شهرستان خبر داد.

سرویس موکریان_فرمانده انتظامی شهرستان بوکان از دستگیری عوامل سرقت در پوشش ماموران سازمانهای حمایتی در این شهرستان خبر داد.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان موکریان، سرهنگ سلمان حیدری روز چهارشنبه 25 خردادماه در جمع خبرنگاران گفت:در پی گزارش چندمورد سرقت در قالب مامور نهادهای حمایتی از سوی شهروندان،موضوع شناسایی و دستگیری عاملان در دستور کار ویژه پلیس قرار گرفت.

حیدری افزود:بابررسی های تخصصی و اقدامات میدانی و هدایت ماموریت،مامورین موفق به شناسایی دو نفر در این ارتباط شده که باهماهنگی قضایی طی یک عملیات ویژه پلیسی دستگیرشدند.

وی با اشاره به اینکه متهمین در تحقیقات انجام شده به ارتکاب سرقت ها اعتراف نمودندگفت:این افراد به درب منازل شهروندان مراجعه و خود را مامور نهادهای حمایتی معرفی و پس از ورود به منزل اقدام به سرقت طلاجات می نمودند که خوشبختانه با اقدام هوشمندانه پلیس دستگیر شدند.

رئیس پلیس بوکان تصریح کرد:ماموران نهادهای حمایتی،ادارات و سازمانها و شرکت های خدمات رسان دارای کارت شناسایی معتبر بوده و هنگام مراجعه کارت خود را ارائه می نمایند لذا شهروندان محترم از اجازه ورود به افراد مشکوک به منزل خودداری نموده و در صورت مشکوک بودن موضوع به مرکز ۱۱۰ اطلاع دهند.

 این خبر بعد از آن منتشر  می شود که زریان موکریان روز گذشته پیامهای شهروندانی که قربانی این سارقان شده بود، را منتشر کردند.

شهروندی برای زریان موکریان نوشت که در منطقه پشت سیلو قدیم، دو فرد تحت عنوان کارمند یکی از ادارات حمایتی وارد خانه پیرزنی می شوند و می گوید طلاهات را باید تحویل بدهید تا مستمریت قطع نشود و بعداً با طلاهای پیرزن فرار می کند.

مدتی قبل نیزشهروندی که خود را قربانی سبک جدید سرقت طلا از منازل در معرفی کرد، به زریان موکریان گفت: افرادی تحت عنوان کارمند بهزیستی و انجام اعمال خیرخواهانه به درب منازل مردم می روند و با این عنوان که بازرس به منزل آنها مراجعه می کنند طلاهای آنها را جمع آوری می کنند.

وی افزود:متاسفانه با این ترفند از منزل من در اسلام آباد 40 میلیون تومان دزدیده اند.