میراث فرهنگی درخواست کرد:

شهروندان آثار و اشیاء تاریخی و فرهنگی را به موزه درحال ساخت بوکان اهداء کند

سرویس موکریان_ روابط عمومی ادارە میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بوکان با صدور اطلاعیه ای از شهروندان درخواست کرد تا آثار و اشیاء تاریخی و فرهنگی را جهت رونمایی ونگهداری در موزه در حال ساخت بوکان اهداء کنند.

سرویس موکریان_  روابط عمومی ادارە میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بوکان با صدور اطلاعیه ای از شهروندان درخواست کرد تا آثار و اشیاء تاریخی و فرهنگی را جهت رونمایی ونگهداری در موزه در حال ساخت بوکان اهداء کنند.

متن این اطلاعیه که در اختیار زریان موکریان قرار گرفته به شرح زیر است:

همشهریان، دوستداران و حافظان میراث فرهنگی بوکان و حومە:

"سلام علیکم

بە اطلاع عموم مردم شریف فرهنگ دوست و مهمانواز شهرستان بوکان و روستاهای تابعه می رسانیم که با عنایت به شروع و از سرگیری موزه باستانشناسی شهرستان بوکان، این اداره آمادگی تحویل گرفتن اهدائی آثار و اشیاء تاریخی و فرهنگی از دوستداران و حافظان میراث فرهنگی که متعلق به همه ماست در دستور کار قرار داده لذا ضمن تقدیر از اهداکنندگان در صورت رضایت تحویل دهندگان با پلاکارد در موزه نگهداری خواهد شد.

ضمنا آثار باستانی به یادگار مانده از گذشتگان را در میگیرد که از نسلی به نسل دیگر انتقال یافته و برخی از این تجربه ها جان مایه یک نسل بوده و حفظ و حراست از آن امری بدیهی جهت حفظ فرهنگ و تمدن گذشتگان به شمار میرود.

آثار باستانی هویت ملی و پشتوانه فرهنگی هر ملتی در تاریخ تشکیل میدهد و بازتابی از تمدن، اصالت و ارزش تاریخی آن محسوب میشود.

آگاه سازی همگان نسبت به ضرورت پاسداری از این میراث ارزشمند ضرورتی انکار ناپذیری بشمار میرود و حفظ آن عزمی جمعی میطلبد."

علاقه مندان میتوانند آثار اهدائی خود را به اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بوکان واقع در بلوار ساحلی، جنب کتابخانه استاد حقیقی، روبروی هتل ایزدی تحویل دهند و یا در صورت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تحویل آثار با شماره های ٠٤٤٤٦٢٦٢٦٤٢(وقت اداری) و یا شماره همراه ٠٩١۴١۶٨۶۵٠٨ تماس حاصل فرمایند.