با کسب رضایت اهالی ینگیجه و تبت

عملیات ساخت کنارگذر بوکان ادامه پیدا می کند

سرویس آذربایجان غربی- اهالی ینگیجه و تبت رضایت دادند که عملیات ساخت کنارگذر بوکان در قطعه دوم ادامه پیدا کند.

سرویس آذربایجان غربی- اهالی ینگیجه و تبت رضایت دادند که عملیات ساخت کنارگذر بوکان در قطعه دوم ادامه پیدا کند.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان مکریان ،

به گزارش خبرنگار زریان_موکریان،  طی جلسه ای  که با ریاست خسروپور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری و با حضور بخشدار مرکزی و روسای ادارات مرتبط و همچنین نماینده مجری ،پیمانکار و مشاور پروژه کنارگذر تشکیل شد اهالی روستاهای تبت و ینگیجه رضایت خود را مبنی بر ادامه کنارگذر از کیلومتر یازده تا بیست و یک اعلام  کردند.

 در این جلسه لقمان خسروپور وضعیت جاده های بوکان را بسیار نامناسب دانست و گفت: جاده های بوکان تداعی گر حوادث بسیار ناگوار است و امروز مهمترین دغدغه مردم وضعیت این جاده هاست و هر سال شاهد از دست رفتن تعداد زیادی از همشهریان عزیزمان در این جاده ها هستیم.

 وی افزود: اهالی عزیز روستاهای بوکان  بزرگوارتر از این هستند که جلو آزاد سازی جاده ها را بگیرند و این مساله بیشتر بهانه ای برای توقف عملیات ساخت این پروژه از سوی پیمانکار است و دیگر این بهانه ها قابل قبول نیست  و ما نباید این بهانه را به آنان بدهیم چرا که  پروژه چه فعال باشد و چه غیر فعال پیمانکار سود خود را میگیرد و این مردم هستند تاوان میدهند.

 وی افزود : اهالی روستاهای ینگیجه و تبت به توافق و وعده خود پایبندند اما  بد عهدی و بد قولی مجری این پروژه ها آنان را اذیت میکند و باید به آنان حق داد.

  در ادامه یزدانپناه بخشدار مرکزی ضمن آنکه از اهالی خواست با ادامه کار کنارگذر همکاری کنند، افزیود: به عنوان بخشدار پیگیر مطالبات اهالی هستم.

 سپس تعدادی از اهالی  روستاهای یینگیجه و تبت  از بدعهدی وزارت راه به شدت گلایه داشتند و خواستار دفاع مسئولان از حقوق اهالی شدند.

 در پایان مقرر شد پیمانکار پروژه در اسرع وقت نسبت به آزاد سازی ده کیلومتر باقی مانده کنارگذر اقدام نماید و نماینده وزارت راه هم متعهد شد تا پایان سال مطالبات کشاورزان را پرداخت کند.

 پروژه کنار گذر بوکان  از ناچیت شروع می شود و حدود نوزده و نیم کیلومتر  طول دارد.  33/7کیلومتر آن آسفالت شده است. دو کیلومتر آن در قطعه دوم‌ که از ورودی شاهیندژ بوکان شروع می شود طی روزهای آتی آسفالت می شود. ده کیلومتر باقیمانده آن نیاز به آزاد سازی دارد.  اتمام این ده کیلومتر باقیمانده جز تعهدات وزارت راه  در سالجاری است.