بوکان؛ دو دستور برای گِرِه گشایی از دو مشکل

سرویس موکریان_وزیر راه و شهرسازی دستور داد که «الحاق ۱۰۰۰ هکتار زمین به محدوده شهر بوکان با نظر مساعد در دستور کار شورای عالی معماری کشور قرار گیرد» و وزیر جهاد کشاورزی نیز دستور داد که پرونده اراضی روستاهای شهرستان بوکان به صورت فوری در کمیسیون رفع تداخلات مجددا بررسی شود.

سرویس موکریان_وزیر راه و شهرسازی دستور داد که «الحاق ۱۰۰۰ هکتار زمین به محدوده شهر بوکان با نظر مساعد در دستور کار شورای عالی معماری کشور قرار گیرد»  و وزیر جهاد کشاورزی نیز دستور داد که پرونده اراضی روستاهای شهرستان بوکان به صورت فوری در کمیسیون رفع تداخلات مجددا بررسی شود.

 به گزارش خبرنگار زریان موکریان، بر اساس اخبار و مستندات منتشر شده در کانال اطلاع رسانی «حاج انور حبیب زاده» نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، او در آخرین هفته  آذرماه امسال ودرادامه رویکرد پیگیری مطالبات و مشکلات شهرستان بوکان از طریق بالاترین مقامات کشوری، با چهار وزیر دولت دیدار و گفت و گو کرد که اخذ دو دستور برای گره گشایی از دو مشکل اساسی شهروندان بخشی از دستاوردهای این دو دیدار بود.

حبیب زاده که موفق شده است در10 ماه گذشته موضوع الحاق 40 هکتار از سکونتگاه های بوکان به محدوده شهر را به سرانجام برساند در دیدار اخیر خود با وزیر راه و شهرسازی نیز الحاق یک هزار هتکار زمین به محدوده شهر بوکان را مطالبه کرد.

  دکتر بذر پاش در پاسخ به این مطالبه نماینده بوکان دستور داد که «الحاق ۱۰۰۰ هکتار زمین به محدوده شهر بوکان با نظر مساعد در دستور کار شورای عالی معماری کشور قرار گیرد» .


حبیب زاده بارها در نطقها و تذکرات شفاهی خود در صحن علنی مجلس از عدم افزایش محدوده شهری بوکان درسالهای گذشته انتقاد کرده بود و آن را یکی از دلایل افزایش سرسام آور اجاره بهاء خانه و ارزش ملک در این شهر عنوان کرده بود.

نماینده مردم بوکان در ادامه دیدارهای خود در هفته آخرآذرماه با وزیر جهاد کشاورزی دیدار کرد. وی در این دیدار برای احقاق حق کشاورزان شهرستان بوکان تلاش کرد و موضوع پرونده اراضی روستاهای شهرستان بوکان در کمیسیون رفع تداخلات را مطرح کرد.

حبیب زاده از وزیر کشاورزی درخواست کرد که جهت جلوگیری از ضایع شدن حقوق کشاورزان، پرونده اراضی آنها بر اساس مرحله سوم اصلاحات ارضی و نقشه های هوایی دهه شصت و هفتاد مجددا بررسی شود.

به دنبال طرح این درخواست، دکتر نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی دستور داد که پرونده اراضی روستاهای این شهرستان به صورت فوری در کمیسیون رفع تداخلات مجددا بررسی شود.