حاشیه نشینی گسترده در مهاباد/ انتقاد شدید شهردار از مسئولان

سرویس موکریان_شهردار مهاباد گفت: این شهر دارای 151 هکتار بافت فرسوده و 11 سکونتگاه غیر رسمی است.

 سرویس موکریان_شهردار مهاباد گفت: این شهر دارای 151 هکتار بافت فرسوده و 11 سکونتگاه غیر رسمی است.

به گزارش زریان موکریان، مهندس بابک رستم پئر  در جلسه ستاد باز آفرینی شهرستان مهاباد که در تالار وحدت شهرداری برگزار شد، گفت:  مهاباد با بیش از 250 هزار نفر جمعیت دارای 151 هکتار بافت فرسوده و 11 سکونت گاه غیر رسمی است اما   تلاش های کافی در راستای جذب اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری در شهرستان صورت نگرفته است.

وی در ادامه ضمن انتقاد از عدم توجه مدیران دستگاه های اجرایی  به مقوله ستاد بازآفرینی بیان کرد: این ستاد یکی از ظرفیت های ویژه برای اخذ اعتبارات و ساماندهی بافت های فرسوده شهری و سکونت گاه های غیر رسمی است.

شهردار مهاباد ادامه داد: اقدامات دستگاه های اجرایی در قالب ستاد بازآفرینی باید مشترک و هماهنگ اجرا شود و اقدام های جزیره ای نتایج محسوسی را در پی نداردامیدواریم با تشکیل جلسات مستمر و تعریق پروژه های محرک توسعه در قالب اقدام جامع مشترک تحولی اساسی در این راستا ایجاد گردد.

رستم پور تاکید کرد: اقدامات ستاد بازآفرینی تنها نباید معطوف به تامین قیر رایگان بوده و ارتقای شاخص های مختلف در مناطق کم برخوردار باید پیگیری و برنامه ریزی شود.

امیر قادری فرماندار مهاباد نیز در این جلسه ضمن تاکید بر اقدام مشترک دستگاه های اجرایی برای توانمندسازی بافت های فرسوده از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و فیزیکی گفت:  مدیران دستگاه های مرتبط از جمله فنی و حرفه ای، بهزیستی، کار و رفاه اجتماعی و ادارت خدمات رسان برنامه پیشنهادی خود را در قالب بافت های سوده ظرف یک ماه برای بررسی به شهرداری مهاباد به عنوان دبیر ستاد ارایه دهند.

قادری با بیان اینکه افق زمانی طرح بازسازی بافت فرسوده مهاباد به اتمام رسیده و نیاز به بازنگری دارد، گفت: مصوبات جلسات ستاد بازآفرینی شهری در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای تخصیص اعتبار نیز مطرح خواهد شد.

وی تاکید کرد: همچنین راه اندازی خانه محله در مناطق فرسوده شهری یکی دیگر از نیازهای مناطق حاشیه شهر بوده که نیاز است در قالب ستاد بازآفرینی در دستور کار قرار گیرد.

قادری تاکید کرد: بافت های حاشیه و فرسوده داخل شهر و مناطق تاریخی از جمله اماکن هستند که در ستاد بازآفرینی مد نظر قرار دارند و تنها به حاشیه شهر مطوف نیست.

#مهاباد #اخبار_مهاباد #حاشیه_نشینی