سه گره  ورزشگاه پنج هزار نفری بوکان هنوز بازنشده است

سروس موکریان_ پنج سال از افتتاح فاز اول ورزشگاه پنج هزار نفری بوکان می گذرد، اما مشکل نواقص این ورزشگاه، نبود جایگاه تماشاچی در ضلع جنوبی آن و ادعای مالکیت سه خانواده بر بخشی از زمین این ورزشگاه هنوز حل نشده است.

سروس موکریان_ پنج سال از افتتاح فاز اول ورزشگاه پنج هزار نفری بوکان می گذرد، اما مشکل نواقص این ورزشگاه، نبود جایگاه تماشاچی در ضلع جنوبی آن و ادعای مالکیت سه خانواده بر بخشی از زمین این ورزشگاه هنوز حل نشده است.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، پنج سال قبل و برای تحت تاثیر قراردادن انتخابات مجلس پروژه ورزشگاه پنج هزار نفری خاتم الانبیا بوکان افتتاح شد در حالی که ناقص بود.

«سلیمان سواره» رئیس اداره ورزش و جوانان بوکان روز جمعه 12 دیماه در گفت‌وگو  با  روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان بوکان گفت :در جلسه‌ با  «کیومرث پورایراندوست» ،مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی،ضمن اعلام دستور اکید استاندار محترم،قول مساعدت در جهت پیگیری و به سرانجام رساندن نصب سیستم روشنایی و رفع نواقص سیستم گرمایشی-سرمایشی استادیوم خاتم الانبیا بوکان،داده شده است.

نبود جایگاه تماشاگران در ضلع جنوبی استادیوم و ادعای مالکیت اشخاص بر بخشی از زمین ای ورزشگاه از دیگر مشکلات حل نشده ورزشگاه خاتم الانبیاء بوکان است.

آبان ماه سال 97 خبرگزاری رسمی دولت به نقل از سرپرست وقت اداره ورزش و جوانان بوکان اعلام کرد که فاز دوم این ورزشگاه شامل سکوی تماشاگران در ضلع جنوبی آن ساخته می شود و سه میلیارد ریال اعتبار نیز به آن اختصاص داده شده اما تا به امروز از آغاز ساخت آن خبری نیست.

در همان سال اشخاصی که ادعای مالکیت بر بخشی از زمین ورزشگاه را دارند به فنس کشی در داخل محوطه این ورزشگاه اقدام کردند.

یازده سال قبل، سه خانواده بوکانی که ادعای مالکیت بر  8 هکتار و 40 هزار مترمربع محل ساخت ورزشگاه پنج هزارنفری بوکان را داشتند، موفق شدند، ادعای خود را در دادگاه ثابت کنند و حکم قلع و قمع بگیرند.

حکم صادره با این استدلال که پروژه ورزشگاه خاتم الانبیاء یک طرح ملی است و قلع و قمع نمی شود، با بی توجهی مسئولان روبه رو شد اما این خانواده ها سال 97 در راستای اجرای حکم دادگاه به فنس کشی در داخل محوطه ورزشگاه اقدام کردند.

ورزشگاه خاتم الانبیاء بوکان، بهمن ماه سال 1394با  ۴۸ هزار مترمربع فضای ورزشی روباز و ۴۲۰۰ مترمربع فضای سرپوشيده و مسقف افتتاح شد. زمين چمن ورزشگاه   مصنوعی و پيست دووميدانی آن هم به صورت خاک آجر است.