اعلام حمایت فرمانداری بوکان از متقاضیان سرمایه گذاری در سایت سریل آباد

سرویس موکریان- سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان گفت: از متقاضیان سرمایه گذاری در سایت گلخانه ای سریل آباد حمایت می کنیم و شانه به شانه آنها حرکت می کنیم.

سرویس موکریان- سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان گفت: از متقاضیان سرمایه گذاری در سایت گلخانه ای سریل آباد حمایت می کنیم و شانه به شانه آنها حرکت می کنیم.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، «لقمان خسروپور» در نشست با تعدادی از متقاضیان سرمایه گذاری در سایت گلخانه ای سریل آباد که در سالن جلسات فرمانداری بوکان برگزار شد، گفت: در ابتدا قرار بود دولت در این سایت سرمایه گذاری کند اما با تغییر برنامه ریزیها، این سایت به بخش خصوصی واگذار شد و سرمایه گذار بر خلاف قرارداد منعقد شده به کشت چغندرقند در سایت اقدام کرد و با تلاش و پیگیری فرمانداری در نهایت سرمایه گذار خلع ید شد.

وی اولویت دولت در حوزه کشاورزی را کشتهای گلخانه ای اعلام  و تصریح کرد: تصمیم گرفته ایم سایت سریل آباد را که36 هکتار مساحت دارد را در قالب چندین قطعه به سرمایه گذاران و فارغ التحصیلان رشته کشاورزی در بوکان واگذار کنیم .

خسروپور در حالی که خواستار بررسی عملکرد مسئولان بر اساس شاخص اشتغالزایی شد، خاطر نشان کرد: بزرگترین دغدغه جوانان و مشکل جامعه اشتغال است به همین دلیل و باتوجه به پتانسیل سایت گلخانه ای سریل آباد در اشتغالزایی برای 200 نفر، از متقاضیان سرمایه گذاری در این سایت در چهارچوب سازوکارهای قانونی اخذ تسهیلات و... حمایت می کنیم و شانه به شانه آنها حرکت می کنیم.

در ادامه این جلسه سرمایه گذاران سوالات و ابهامات خود را مطرح کردند و نمایندگان بانک کشاورزی  میزان تسهیلات بانکی، شرایط پرداخت تسهیلات و انواع وثایق دریافتی از متقاضیان سرمایه گذاری را تشریح کردند . کارشناسان جهاد کشاورزی نیز شرایط واگذاری سایت گلخانه ای سریل آباد و نحوه قطعه بندی و تقسیم زیر بنای گلخانه ها را اعلام کردند.