وزیر بهداشت: دندانپزشکی پایش به روستاهای کردستان نرسیده بود

سرویس ایران- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خدمات دندانپزشکی به روستاهای کردستان نرسیده است

سرویس ایران- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خدمات دندانپزشکی به روستاهای کردستان نرسیده است

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان به نقل از ایرنا، سعید نمکی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح سال تحصیلی دانشگاه های کشور که با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، افزود: نکته مهم دیگر این است که دانشگاه های ما از جامعه بریده هستند. ۳۳ سال پیش من طرحی را نوشتم که دانشجو به جای اینکه فقط کنار تخت مریض آموزش ببیند، باید با مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت آشنا شود اما متاسفانه هنوز این موضوع اجرایی نشده است.

ی گفت: در بازدیدی که از دانشکده دندانپزشکی کردستان داشتم، مشاهده کردم که خدمات دندانپزشکی به روستاهای کردستان نرسیده است و هیچ زن بالاتر از ۳۰ سالی در یکی از روستاهایی که بازدید کردیم، نبود که دندان مصنوعی نداشته باشد و این نشان می دهد که دانشکده دندانپزشکی اصلا پایش به روستا نرسیده بود. فقدان رابطه مناسب بین دانشگاه و جامعه از جمله مشکلات ماست که باید درباره آن حرف بزنیم.

وزیر بهداشت افزود: ما در دانشگاه های علوم پزشکی فقط درگیر آموزش و پژوهش نیستیم ادغام مبارک خدمات بهداشتی و درمانی در دانشگاه ها و بیمارستان های آموزشی توانست ظرفیت های تخت های بیمارستانی آموزشی را در تربیت طبیب و کادر پیراپزشک قرار دهد و توانستیم با این کار یکی از برترین ها در ارائه خدمات بهداشتی درمانی در منطقه باشیم.