استاندار آذربایجان غربی در بوکان مطرح کرد::

رد پای سرویسهای بیگانه در مسائل اخیر ارومیه/ بازنگری درمصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه

سرویس موکریان-  استاندار آذربایجان غربی گفت:رد پای سرویسهای بیگانه در مسائل اخیر استان را به وضوح می بینم.

سرویس موکریان-  استاندار آذربایجان غربی گفت:رد پای سرویسهای بیگانه در مسائل اخیر استان را به وضوح می بینم.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، محمد مهدی شهریاری امروز شنبه (23 شهریورماه) در مراسم افتتاح سیلوی هفتاد هزار تنی شهرستان بوکان  در واکنش به انتقادات نماینده بوکان از تعطیل شدن عملیات اجرایی سد سیمینه رود این شهرستان گفت: این سد با مصوبه ستاد احیای دریاچه ارومیه متوقف شده است و درخواست کرده ایم که در مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه  بازنگری شود.

وی افزود:  در جریان سفر آقای جهانگیری معاون رئیس جمهور موضوع مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه را مطرح می کنیم و انتظار می رود مساعدتهایی در این خصوص انجام بگیرد و ساخت سدهایی که پیشرفت فیزیکی دارند از سر گرفته می شود.

دکتر محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان در سخنان خود در این مراسم از توقف ساخت سد سیمینه رود با مصوبه ستاد احیاء به شدت انتقاد کرد و این ستاد را ستاد سوزاندن فرصتها خواند.

دکتر عثمانی توقف ساخت سد سیمینه رود به هدف احیای دریاچه ارومیه را یک بهانه خواند و گفت: دریاچه ارومیه را تنها خدا می تواند احیا کند اما اگر هدف ستاد، احیای دریاچه ارومیه است، ساخت سد سیمینه رود را به سرانجام برسانند و آب آن را از طریق لوله به دریاچه ارومیه انتقال دهند.

شهریاری در ادامه سخنان خود تصویب ۶۵ میلیارد تومان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان برای شهرستان بوکان خبر داد و تخصیص ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه آبرسانی روستایی و ۱۵ میلیارد تومان برای بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی بوکان در سال جاری را از دیگر اقدامات در جهت ارتقای شاخص های توسعه در بوکان عنوان کرد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه  به جنجال سازیهای اخیر برای حضور یک سرمایه گذار در ارومیه اشاره کرد و گفت: رد پای سرویس های بیگانه را در مسائل اخیر استان را به وضوح می بینم که به دنبال ایجاد شکافهای قومیتی و مذهبی هستند.

وی افزود: خبر سرمایه گذاری یک عراقی در ارومیه را یک سایت تجزیه طلب که سرور آن د  خارج از کشور قرار دارد منتشر کرد که فقط به دنبال ایجاد شکاف در استان هستند.

شهریاری در ادامه تصریح کرد: با وحدت مسئولان استان، فرماندهی سپاه و نماینده ولی فقیه در استان این توطئه ها را خنثی می کنیم.