سیل به روستاهای تکاب و سلماس خسارت خسارت زد

سرویس آذربایجان غربی، سیل به چهار روستای بخش کوهسار سلماس و سه روستای شهرستان تکاب خسارت وارد کرد.

سرویس آذربایجان غربی، سیل به چهار روستای بخش کوهسار سلماس و سه روستای شهرستان تکاب خسارت وارد کرد.

​​​​​​​ به گزارش زریان موکریان،  بخشدار کوهسار سلماس گفت: سیل حاصل از بارش‌های ۲ روز اخیر موجب بروز خسارت به ویژه در حوزه زیربنایی چهار روستای این بخش شد.

رامین عبداللهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سیل راه ارتباطی چهار روستنای "گله‌رش علیا" و "گله‌رش سفلی"، "هشتراک" و "گریکان" از توابع بخش کوهسار سلماس را مسدود کرد.

وی ادامه داد: در اثر سیل، خسارتی به خانه های روستایی وارد نشده و فقط ۱۷ منزل در ۲ روستای گریکان و هشتراک دچار آبگرفتگی شده‌ است.

دبیر ستاد مدیریت بحران تکاب گفت: جاری‌شدن سیلاب موجب گل‌آلود شدن منبع آب شُرب و از بین رفتن علوفه در سه روستای بخش تخت‌سلیمان این شهرستان شد.

حبیب‌الله شیوخی روز یک‌شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شب گذشته بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب ذخیره آب منبع ۱۵۰ متر مکعبی روستای "قینرجه" بخش تخت سلیمان تکاب گل‌آلود شده و آب شرب این روستا را غیرقابل مصرف کرد.

وی بیان کرد: اکیپ اداره آب‌وفاضلاب تکاب بلافاصله به این روستا اعزام شده و نسبت به پاک‌سازی و شست‌وشوی منبع آب اقدام کردند که با تلاش آنان جریان آب شرب بهداشتی روستای قینرجه پس از هفت ساعت از صبح امروز، یک‌شنبه دوباره برقرار شد.

دبیر ستاد مدیریت بحران تکاب اظهار داشت: همچنین پنج‌ هزار بند از علوفه‌های چیده شده در روستاهای سخت‌گذر "آق اطاق" و "آرپاچایی" بخش تخت سلیمان در معرض سیلاب قرار گرفت و از بین رفت که موجب وارد شدن خسارت‌هایی به کشاورزان این روستا شد.

شیوخی ادامه داد: علاوه بر این بر اثر برخورد صاعقه و وزش باد شدید، برق ۱۵ روستای محور تکاب - بابانظر بخش تخت سلیمان تکاب نیز به مدت یک ساعت قطع شد که کارشناسان اداره برق بلافاصله در منطقه حضور یافته و نسبت به رفع خرابی و وصل مجدد جریان برق در چهار نقطه از این محور اقدام کردند.

بارش باران و وزش باد عصر و شب گذشته تکاب را فراگرفت که بارش‌ها در ارتفاعات و مناطق روستایی بیش از ۲۰ دقیقه طول کشید و موجب جاری‌شدن سیلاب در برخی مناطق روستایی شد.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت و بیش از ۹۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در منطقه‌ای کوهستانی و سردسیر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده‌ است.