آخرین وضعیت احداث جاده سردشت به بوکان تشریح شد

سرویس موکریان_ فرماندار سردشت گفت: ۱۸۴ میلیارد ریال برای احداث جاده روستایی سخت گذر ما بین شهرهای ربط ( شهرستان سردشت) اختصاص یافت.


 سرویس موکریان_ فرماندار سردشت گفت: ۱۸۴ میلیارد ریال برای احداث جاده روستایی سخت گذر ما بین شهرهای ربط ( شهرستان سردشت) اختصاص یافت.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

 به گزارش زریان موکریان، لقمان خسروپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: عملیات اجرای احداث  جاده روستای " گوله " سردشت تا روستای " برایم خسار " بوکان در سه فاز به طول ۱۳ کیلومتر و  با احداث ۳۳ دهنه پل در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این طرح در راستای مصوبات سفر مقام عالی استان به شهرستان سردشت اجرا می‌شود و از اهمیت خاصی و ویژه‌ای برخوردار است، ادامه داد: فاز نخست این جاده  به طول چهار کیلومتر با احداث ۱۱ دهنه پل و اعتبار ۷۵ میلیارد ریال در حال اجراست که تاکنون خاکبرداری با حجم ۱۰۰ هزار متر مکعب در آن انجام شده است.

فرماندار سردشت افزود: فاز دوم نیز به طول هفت کیلومتر با احداث ۲۲ دهنه پل و اعتبار ۱۰۹ میلیارد ریال در حال اجراست که تاکنون خاکبرداری به طول چهار کیلومتر و با حجم ۴۰ هزار متر مکعب انجام شده است.

وی با بیان اینکه فاز سوم و چهارم در حوزه استحفاظی شهرستان بوکان است، بیان کرد: فاز سوم به طول پنج کیلومتر و با خاکبرداری به حجم ۳۰ هزار متر مکعب در حال اجراست و فاز چهارم نیز به طول سه و نیم کیلومتر به اتمام رسیده و آماده آسفالت است.

فرماندار سردشت گفت: سردشت به طرف شهرستان بوکان راه ارتباطی ندارد و اگر این جاده احداث و آسفالت شود می‌تواند نقش بسیار مهم و اثرگذاری بر توسعه و بهره‌مندی اقتصادی هر ۲ شهرستان داشته باشد.

وی ضمن قدردانی از تلاش و پیگیری نماینده مردم سردشت در مجلس شورای اسلامی، بهبود وضعیت راه های مواصلاتی را از اولویت این برنامه ها عنوان کرده و بر تسریع در روند اجرای طرح های راه سازی تاکید کرد.

  شهرستان سردشت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای چهار شهر، سه بخش ربط، مرکزی و وزینه با ۶ دهستان و ۲۴۶ روستا و جمعیت ۱۲۰ هزار نفر است.

طول راه‌های حوزه استحفاظی این شهرستان ۸۳۳ کیلومتر است که ۵۴۲ کیلومتر آن راه روستایی، ۱۰۵ کیلومتر جاده بین شهری و ۱۸۶ کیلومتر راه مرزی است.