سه زمین بسکتبال سه نفره  در بوکان ساخته می شود

سرویس موکریان- سرپرست هیئت بسکتبال شهرستان بوکان از ساخت و ساماندهی سه زمین بسکتبال در سه پارک این شهر خبر داد.

سرویس موکریان- سرپرست هیئت بسکتبال شهرستان بوکان از ساخت و ساماندهی سه زمین بسکتبال در سه پارک این شهر خبر داد.

​​​​​​​حسن معروف پوردر گفت وگو با خبرنگار زریان موکریان گفت: در راستای همگانی کردن ورزش بسکتبال در بوکان، ساخت و ساماندهی سه زمین بسکتبال در سه پارک کوی محمدیه، فرهنگیان و ملت را به شهردار بوکان پیشنهاد کردیم.

وی افزود: روزپنج شنبه مهندس بابک رستم پور شهردار بوکان به همراه مهندس قسمتی معاون عمرانی شهرداری از نقاط پیشنهادی هیئت بسکتبال بازدید کردند و پس از بررسیهای کارشناسی تصمیم گرفته شد ساخت زمین سکتبال سه نفره در پارک کوی محمدیه و ملت از هفته آینده و در پارک فرهنگیان  نیزدر آینده ای نزدیک شروع شود.

معروف پور تصریح کرد: در همین ارتباط  آقای ملارحیمی نیز اعلام کرد که  دو حلقه مورد نیاز برای این زمینها توسط ورزش وجوانان بوکان ساخته می شود.

سرپرست هیئت بسکتبال شهرستان بوکان خاطر نشان کرد: زمینهای ساخته شده شکل معمولی زمین بسکتبال  و دارای يك حلقه هستند و این زمینها برای بسکتبال سه نفره بسیار عالی خواهند بود.

معروف پور در پایان ضمن تشکر از مهندس رستم پور شهردار بوکان، حاج انور ملارحیمی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بوکان، مهندس قسمتی معاون عمرانی  شهرداری برای استقبال ازطرح پیشنهادی هیئت بسکتبال گفت: احداث خانه تخصصی بسکتبال بوکان،میزبانی مسابقات جوانان استان و برگزای دوره مربیگری درجه سه از برنامه های این هئیت در سه ماهه تابستان امسال است.

بسکتبال سه نفر یا فیبا ۳۳ نوعی از ورزش بسکتبال است که در زمین‌های آسفالت برخی مناطق شهری ایالات متحده آمریکا   متولد شد و با فراگیر شدن آن فدراسیون بکستبال آن را به رسمیت شناخت.