پاسخ ولادیمیر پوتین به انتقادها از موضع روسیه در قبال کردهای سوریه

سرویس جهان- رییس جمهور روسیه گفت کشورش تعداد زیادی از کردها را در خود جای داده و رویکرد خوبی بویژه در سوریه نسبت به کردها دارد.

سرویس جهان- رییس جمهور روسیه گفت کشورش تعداد زیادی از کردها را در خود جای داده و رویکرد خوبی بویژه در سوریه نسبت به کردها دارد.

به گزارش زریان موکریان، خبرگزاری تاس نوشت: ولادیمیر پوتین در نشست شورای روابط خارجی روسیه، موضع کشورش در مورد کردها و بویژه استقرار نیروهای این کشور در شمال سوریه به جای نیروهای آمریکا را در پی حمله ترکیه و عقب نشینی ینروهای آمریکا در ماه های اکتبر و نوامبر گذشته بیان کرد.

وی درباره استقرار نیروهای پلیس نظامی روسیه در مناطق شمال سوریه و محل استقرار کردها گفت: دستاوردهای مفیدی که در این منطقه به دست آمده با کمک کردها صورت گرفته و در سایه اتکا به کردها، حمایت و منافع آنها به دست آمده است.

ولادیمیر پوتین تاکید کرد که کردهای شمال سوریه رویکرد خوبی نسبت به حضور نیروهای روسیه در این منطقه دارند زیرا به گفته وی، مردم می بینند که روسیه برای محافظت از آنها به این منطقه آمده است.

فرهاد پاتیف، مسئول شورای موسوم به شورای مستقل فرهنگی و قومی کردهای سوریه، از موضع نامناسب تلویزیون روسیه نسبت به کردهای ساکن روسیه گلایه کرد اما ولادیمیر پوتین گفت: این اظهارات نشاندهنده موضع رسمی روسیه نسبت به کردهای ساکن این کشور نیست.

رییس جمهور روسیه گفت: روسیه تعداد زیادی از کردها را در خود جای داده و همواره رابطه ای دوستانه و خوب با آنها داشته است.