بیش از 2 هزار نفر در کهریزه محمودآباد در انتظار ابلاغ یک طرح

رئیس شورای روستا کهریزه محمودآباد می گوید که بیش از نیمی از جمعیت چهار هزارنفری این روستا در انتظار ابلاغ طرح بازنگری محدود روستا هستند تا بتوانند از حداقل امکانات رفاهی بهره ببرند.

رئیس شورای روستا کهریزه محمودآباد می گوید که بیش از نیمی از جمعیت چهار هزارنفری این روستا در انتظار ابلاغ طرح بازنگری محدود روستا هستند تا بتوانند از حداقل امکانات رفاهی بهره ببرند.

 

به گزارش زریان موکریان، روستای کهریزه محمودآباد چهار هزار و 200 نفر جمعیت دارد. از روستاهای مهاجرپذیر بوکان است که سالها با معضل سکونتگاه های خارج از محدوده، دست و پنجه نرم می کند.

«مهندس حامد زدوار» رئیس شورای این روستا «فقر اقتصادی» و «عدم نظارت در سالهای گذشته» راعلت شکل گیری سکونتگاه غیر رسمی در کهریزه محمودآباد می داند و به زریان موکریان می گوید: بیش از نیمی از جمعیت این روستا در خارج از محدوده سکونت دارند به همین دلیل از خدمات آب و برق و گاز بی بهره اند.

سه روستای دیگر بوکان به نامهای ناچیت، تبت و اوج تپه نیز با مشکل روستای کهریزه محمود آباد رو به رو هستند.  زدوار  «بازنگری در محدوده روستا و افزایش محدوده » را راهکار حل مشکل این روستاها می داند ومی گوید: هزینه بازنگری از طرف اهالی روستا پرداخت شده و بعد از سالها انتظار نهایتا" در 12 خردادماه سال 96 طی جلسه ای در بنیاد مسکن استان تصویب شد.

وی افزود: نواقص این طرح در جلسه  ای که در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در 24 شهریورماه برگزار شد بر طرف و بار دیگر طرح تصویب شد و این بار نیز به مانند خردادماه خبر تصویب این طرح در اینستاگرام فرماندار اعلام شد.

رئیس شورای روستا کهریزه محمودآباد در ادامه  از ابهام در سرنوشت طرح گلایه می کند و می گوید که دو ماه است منتظر ابلاغ این طرح به دهیاری هستیم و رسانه ای کردن تصویب این طرح قبل از ابلاغ رسمی آن سبب انتقادات شدید اهالی از شورای روستا شده است.

«مهندس حامد زدوار»در ادامه گفت وگوی خود با زریان موکریان، ضمن اشاره به وضعیت  نامناسب حد فاصل امیرآباد و کهریزه امیرآّباد، از آن به عنوان ورودی پنجم شهر بوکان نام برد و گفت: تفاهم نامه ای بین شهرداری و دهیاری روستا جهت ساماندهی این وردوی عقد شده است که علی رغم پیگیریها متعدد، تا به امروز نتوانستیم پاسخی برای علت عدم اجرای این تفاهم نامه پیدا کنیم./