مدیریت ورزش بوکان به مدیری ورزشی سپرده شد

سرویس موکریان_«سلیمان سواره» به عنوان رئیس ورزش و جوانان شهرستان بوکان منصوب شد.

سرویس موکریان_«سلیمان سواره» به عنوان رئیس ورزش و جوانان شهرستان بوکان منصوب شد.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، به دنبال پایان ماموریت «انور ملارحیمی» به عنوان مدیر اداره ورزش و جوانان شهرستان بوکان، فردا چهارشنبه «سلیمان سواره» به عنوان مدیر این اداره معرفی می شود.

«سلیمان سواره» کارشناس ارشد مدیریت ورزشی و از مربیان و فوتبالیستهای با سابقه بوکان است که کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش بوکان را در کارنامه خود دارد.

«انور ملارحیمی» به مدت شش سال و در دو دوره متفاوت سکاندار این اداره بود .

سلیمان سواره دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس مدیریت ورزشی با گرایش مدیریت راهبردی در سازمان های ورزشی، دارای ۱۸ سال سابقه خدمت بعنوان دبیر تربیت بدنی  در آموزش و پرورش هستند و از این مدت ۸ سال متصدی پست کارشناس مسئول تربیت بدنی آ.پ بوکان بوده که در این پست ۷۰ مقام ارزشمند استانی و کشوری را در رشته های ورزشی مختلف برای بوکان به ارمغان آورده است. از دوران کودکی در رشته های فوتبال و فوتسال فعالیت نموده و  به عنوان بازیکن در تیم های نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید، بزرگسالان در مسابقات استانی و کشوری شرکت نموده است.

 باشگاه هایی که در آن بعنوان بازیکن حضور داشته اند عبارتند از: وحدت بوکان، وحدت فرمانداری(منتخب)، فرمانداری(منتخب)، میلاد (منتخب)، کشاورز(منتخب)، سردار بوکان، پاکدیس ارومیه، امین ارومیه، منتخب اشنویه، فرمانداری پیرانشهر و دانشگاه ارومیه.

ایشان مربیگری خود را در رشته فوتبال از  دانشکده ادبیات ارومیه شروع کرد و  بعنوان مربی در تیم های سردار بوکان، کشاورز بوکان۵ سال در لیگ برتر استان و یکسال در مسابقات دسته دوم کشور  و دو سال در جام حذفی کشور، نوروز بوکان، منتخب سردشت، نونهالان بوکان۴سال، نوجوانان ۳سال، جوانان۳سال، امید۲ سال  و در رشته فوتسال مربی تیم های بوکان ۴ سال در مسابقات استانی، تیم بوکان جوان ۱ سال، آروین سقز در مسابقات فوتسال لیگ برتر جوانان کشور به مدت ۳ سال و  ساکاپخش سقز یکسال.

  اولین مربی استان می باشد که در مسابقات فوتسال در سطح لیگ دسته اول ایران  بعنوان مربی  (ساکاپخش سقز) حضور داشته اند و هم اکنون در سومین سال متوالی تیم آروین کردستان  در مسابقات لیگ  برتر جوانان ایران در رشته فوتسال را هدایت می کند. در اولین المپیاد ورزشی دانش آموزان در سال تحصیلی۷۰-۱۳۶۹ بعنوان کاپیتان استان در مشهد حضور داشتند و  در سومین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور در سال ۱۳۷۶ تبریز بهمراه تیم دانشگاه ارومیه جزو ۴ تیم برتر ایران بودند در سال ۱۳۷۴ قهرمان مسابقات فوتسال منطقه ای ایران به میزبانی خوزستان  را کسب نموده و در فینال تیم قدرتمند دانشگاه اهواز را شکست دادند و جزوه ۴ تیم برتر دانشگاه های ایران بودند. در سال ۱۳۹۷ در مسابقات لیگ برتر جوانان ایران در منطقه غرب کشور مقام اول قهرمانی ایران را کسب نمودند و به چهار تیم برتر ایران راه پیدا کردند، در آن سال چهار تیم برتر کشور عبارتند بودند از: گیتی پسند اصفهان، کاشان و آروین سقز و خراسان به میزبانی اصفهان

خلاصه ای از رزومه همشهری شهرمان که امروز در این شرایط سخت کرونایی مسئولیت اداره ورزش و جوانان شهر بوکان را متقبل شدند./