آخرین اولتیماتوم به مالکین اراضی قتلگاه بوکان_میاندوآب

سرویس موکریان_ فرماندار شهرستان بوکان اعلام کرد در صورت عدم توافق مالکان اراضی مسیرکنارگذر بوکان و پیچ ملالر بر مبنای نظر کارشناسان، وزارت راه و شهرسازی از طریق اجرای ضوابط قانونی نسبت به ادامه آزادسازی آن اقدام کنند.

سرویس موکریان_ فرماندار شهرستان بوکان اعلام کرد در صورت عدم توافق مالکان اراضی مسیرکنارگذر بوکان و پیچ ملالر بر مبنای نظر کارشناسان، وزارت راه و شهرسازی از طریق اجرای ضوابط قانونی نسبت به ادامه آزادسازی آن اقدام کنند.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، بخشعلی آقالار، نماینده مجری کل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در آذربایجان‌غربی در جلسه ای که به هدف آزاد سازی پیچ ملالر و تقاطع غیر همسطح کنارگذر بوکان به ریاست « محمد امین زاده» فرمانداری شهرستان بوکان و با حضور « حاج انور حبیب زاده» نماینده مردم بوکان و جمعی از مالکین اراضی واقع در این دو مسیر برگزار شد، گفت: در جریان سفر اخیر راه و شهرسازی به شهرستان بوکان جهت ایمن سازی پیچ ملالر تصمیم گرفته شد این پیچ تعریض و چهار خطه شود که طرح آن مصوب شد و ما آماده اجرای این طرح هستیم.

 وی افزود: در همین ارتباط با پیگیریهای آقای حبیب زاده نماینده مردم بوکان اعتباراتی نقدی جهت توافق با مالکان اراضی پیچ ملالر و تقاطع اول کنارگذر بوکان در نظر گرفته شود که در صورت تعلل و دیر اقدام کردن احتمال بازگشت آن وجود دارد.وی آقالار در ادامه تصریح کرد:  بر اساس نظر کارشناسی سال 98 که مالکان با آن موافق بودند آزادی سازی انجام شد اما برخلاف سال گذشته که قرار بود اوراق بهادار به مالکان داده شود امسال پول نقد تحویل می دهیم.        

مالکان آماده در جلسه با اشاره به تورم شدید امسال با پیشنهاد نماینده مجری کل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در آذربایجان‌غربی مخالفت کردند .

 «حاج انور حبیب زاده» نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در واکنش به مخالفت مالکان گفت: بیش از ۵۰ نفر در دو سال اخیر در محور میاندوآب_ بوکان کشته شدند و هر گونه تعلل و ممانعت در ساخت این پروژه گناه است.

وی ادامه داد: کشاورزان که معتمدین ما هستند کمک حال تسریع و اتمام پروژه‌های شهرستان باشند. اگر چه شاید تا حدودی متضرر گردند اما به تامین امنیت جان همشهریهای خود کمک می کنند.

با ادامه مخالفت مالکان، «مهندس محمد امین زاده:» فرماندار شهرستان بوکان ضمن آنکه خواستار مساعدت و همکاری کشاورزان و مالکان جهت آزادسازی مسیرهای باقی‌مانده با توجه به آمار بالای تصادفات منجر به فوت گفت: با توجه به عبو اتوبان، اراضی مالکان   ارزش افزوده پیدا خواهد کرد و به نوعی درآینده‌ی نزدیک طرح‌های خدماتی و زیربنایی نیز در این اتوبان احداث می شود.

وی خاطر نشان کرد: تلاش و اولویت اول ما در ارزیابی اراضی، مصالحه و توافق با کشاورزان  از طریق ارجاع کارشناسی با حفظ حقوق مالکین و بیت المال بر مبنای ارزیابی اراضی با کاربری کشاورزی با درنظر گرفتن تمامی مستحدثات و مجوزها و اشجار و... است.

 وی ضمن آنکه بر حکمیت قانون تاکید کرد، گفت: تعیین قیمت از طریق مصالحه فی مابین طرفین یا ارزیابی توسط هیات کارشناسی سه نفره و افزایش قیمت به میزان ۱۵ درصد به نسبت آخرین ارزیابی صورت گرفته برای کشاورزانی که مایل به توافق هستند مبنای مصالحه باشد .

فرماندار بوکان در پایان گفت: مالکینی که موافقت ننمایند تصمیم بر آن شد وزارت راه و شهرسازی از طریق اجرای ضوابط قانونی نسبت به ادامه آزادسازی آن اقدام نماید تا در روند اجرای عملیات پروژه ها بیشتر از,این تاخیر ایجاد نگردد.