برگزیدگان نخستین جشنواره تئاتر "تک نفره" بوکان معرفی شدند

سرویس موکریان_در اختتامیه نخستین جشنواره تئاتر تک نفره بوکان، برگزیدگان این جشنواره معرفی شدند.

سرویس موکریان_در اختتامیه نخستین جشنواره تئاتر تک نفره بوکان، برگزیدگان این جشنواره معرفی شدند.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، اختتامه نخستین جشنواره تئاتر "تک نفره" بوکان با حضور مسوولان استانی و شهرستانی در سالن فرهنگ سرای شهید قاسم سلیمانی این شهرستان برگزار شد.

  ۲۵ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که بعد از بازبینی ۱۰ اثر برای اجرا انتخاب شد.

  بعد از بازبینی اثار توسط داوران و صاحبنظران، ۶ اثر به بخش مسابقه و مرحله نهایی رسید که روز گذشته هر ۶ اثر اجرا شد که توسط  اسماعیل احمدیان از بوکان، غلامرضا عزیزی از ارومیه و احمد نقده از مهاباد مورد داوری قرار گرفت.

در پایان این جشنواره و با نظر هیات داوران از "سینا دادک" و "لقمان شهابی" به ترتیب به عنوان بهترین اثر موسیقی و طراح بروشور مورد تجلیل قرار گرفتند.

بر اساس نظر هیات داوران رتبه سوم نقش بازیگر مرد به "سیروان قاسمی" برای نمایش "قلاده برای سگ مرده" و رتبه دوم بازیگر مرد به "پیمان پورآذر" در نمایش "مراحل رشد و نمو قورباغه" رسید و در این بخش داوران هیچ اثری را شایسته نقش نخست ندانستند.

رتبه سوم بازیگری زن نیز بطور مشترک به "سارا عبدالهی" و "الهی کریمی"  به نمایش "چهار و سی دقیقه" رسید.

پر اساس نظر هیات داوران رتبه نخست بازیگری زن، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به "سوما ابراهیمی" برای نمایش "سگها مادرت را می‌خورند" رسید.

در بخش بهترین کارگردانی رتبه سوم به یوسف فتحی در نمایش " لیمان گەڕین "( ولمان کنید) و رتبه دوم گارگردانی به طور مشترک به" شهروز حاجی حسن" و "آرمان خضرآقا" به ترتیب برای نمایش "چهار و سی دقیقه" و "مراحل رشد و نمو قورباغه" رسید.

هیات داوران رتبه نخست کارگردانی این جشنواره را نیز به "کاوه محمدزاده" برای نمایش "سگها مادرت را خوردند" اعطا کرد.