اقدام غیرکارشناسی راهداری آذربایجان غربی صدای بوکانیها را درآورد

سرویس موکریان_ اقدام غیرکارشناسی راهداری آذربایجان غربی در احداث سرعت گیر در پیچ ملالر صدای بوکانیها را درآورد.

سرویس موکریان_ اقدام غیرکارشناسی راهداری آذربایجان غربی در احداث سرعت گیر در پیچ ملالر صدای بوکانیها را درآورد.

 

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، بعد از تصادف خونین چند هفته قبل در پیچ ملالر که منجر به فوت چهار عضو یک خانواده شد، ارسلان شکری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از تعریض و آرام سازی این پیچ خبر داد.

حال معلوم‌ شده که منظور آقای مدیر کل از آرام سازی ایجاد سرعت گیر در این محور ترانزیتی و پر ترافیک است که این امر انتقاد شهروندان را به همراه داشته است.

یک شهروند در این خصوص نوشت: «نصف شب ساعت ۲ و ۳ بامداد هیچ راننده ای وسط بیابان و جاده بدون منطقه مسکونی و بدون چراغ راهنمایی اخطار، انتظار دست انداز را نداره و این ترمز گیری و کاهش سرعتها باعث تصادفات خواهد شد.ما خودمون دیروز از مسیر رد شدیم و هر بار برای اینکه خودروی پشتی باهمون تصادف و برخورد نکنه مجبور به روشن کردن چراغ فلاشر می شدیم..در هیج جای این کشور پهناور وسط جاده ، دست انداز نصب نکردن و نخواهند کرد.لطفا این بدعت و نوآوری را حذف کنید که برازنده فرهنگ شهرمون بوکان نیست.»

شهروندی دیگر نیز نوشت: «این اقدام کارشناسی نشده است چرا ‌که درهیچ جای دنیا وایران درجاده ایی که سرعت درآن ۸۰ تا ۹۰کیلومتر در ساعت اینچنین سرعت گیر درست نمی کنند. لطفا به فکر پایان ساخت کنارگذر واتوبان باشید.»

​​​​​​​محمد شهروندی دیگر نوشت: در مورد پیچ ملامر امروز نزدیک بود تصادف کنیم.به زور میشد ماشین های پشت سر رو متوجه دست انداز کرد تا ترمز بگیرن و به ما نخورن‌‌‌.واقعا این چه کاریه؟ماشین با سرعت ۸۰ و ۸۵ کیلومتر چجوری یهو ترمز بگیره؟

آیا مسئولان فکر زمستان رو کردند؟با جاده خیس یا یخ زده با حداقل سرعت آن هم توی پیچ بیای ترمز بگیری حتما ماشین سر میخوره.چرا واقعا هیچ کدوم از جوانب کارهاتون رو نمیسنجید؟کمی به فکر مردم باشید مگه مردم جونشون رو از سر راه آوردن؟

هی مردم اعتراضی نکردیم به دست انداز شهرک صنعتی که باعث ترافیک شدید میشه،تا مسئولین این شاهکار راهداری رو برامون به ارمغان آوردند.

هفت سال قبل، مسئولان رسما این پیچ را به عنوان نقاط حادثه خیز محور بوکان_میاندوآب شناسایی و اعلام کردند تعریض پیچ ملالر، ترانشه‌برداری، نصب سرعت‌گیر و چراغ چشمک‌زن در تقاطع روستا واقع در این پیچ توسط راهداری آذربایجان غربی را ضروری اعلام کردند .

علی رغم این تاکیدات، راهداری آذربایجان غربی پیچ ملالر را به حال خود رها کرده تا همچنان فرشته مرگ در این پیچ جولان بدهد./