سیلوی هفتاد هزار تنی بوکان تیرماه به بهره برداری می رسد

سرویس آذربایجان غربی - مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 آذربایجان غربی گفت:سیلوی هفتاد هزار تنی بوکان تیرماه به بهره برداری می رسد.

سرویس آذربایجان غربی - مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 آذربایجان غربی گفت:سیلوی هفتاد هزار تنی بوکان تیرماه به بهره برداری می رسد.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان در جلسه ای که امروز با حضور زین العابدین طایفه آقایاری مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 آذربایجان غربی در فرمانداری بوکان برگزار شد, سیلوی هفتاد هزار تنی بوکان تعیین تکلیف شد.

لقمان خسروپور سرپرست فرمانداری بوکان در این جلسه ضمن آنکه بهره برداری از سیلوی هفتاد هزار تنی بوکان را مطالبه به حق شهروندان بوکانی دانست از آمادگی ادارات خدمات رسان بوکان برای رفع نواقص این پروژه در ظرف یک ماه خبر داد.

وی افزود: تیر ماه فصل برداشت گندم شروع می شود و باید تا آن زمان سیلو به بهره برداری برسد و دیگر نمی توانیم جوابگو مردم باشیم.

در ادامه جلسه هر یک از آقایان سلمان خدایاری مدیر آب و فاضلاب شهری بوکان, قدرت بیگ محمدی مدیر مخابرات بوکان و رسولزاده مدیر شرکت گاز  اعلام کردند که در ظرف یک ماه آینده آب, گازو تلفن این پروژه را تامین می کنند.

در ادامه جلسه خسروپور سرپرست فرمانداری بوکان متعهد شد که راه دسترسی به  سیلو را با استفاده از تجهیزات شهرستان آسفالت کنند.

زین العابدین طایفه آقایاری  سرپرست جدید شرکت غله و خدمات بازرگانی آذربایجا غربی نیز گفت: هزینه 800 میلیون تومانی تامین آب, گاز و تلفن را در ظرف یک ماه به ادارات خدمات رسان پرداخت می کند و محوطه سیلو را نیز آسفالت می کنند.

وی در پایان قول داد که تیرماه امسال پروژه سیلوی هفتاد هزارتنی بوکان به بهره برداری برسدو ذخیره سازی گندم در آن آغاز شود.

دکتر جمال خسروی فرماندار سابق شهرستان بوکان در آخرین جلسه شورای اداری بوکان، وعدە داد کە سیلوی هفتاد هزارتنی بوکان  فروردین ماه  امساب به بهره برداری می رسد اما ناقص بودن پروژه مانع از تحقق این وعده شد.

ساخت سیلوی هفتاد هزار تنی بوکان در زمینی به  مساحت 13 هکتار و با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان به پایان رسید.عملیات اجرایی این طرح ملی از سال 1382 شروع شد.

این پروژه برای ذخیره سازی گندم تولیدی این شهرستان و جلوگیری از ارسال آن به دیگر مناطق استان و شهرستانهای همجوار یکی از نیازهای اساسی کشاورزان منطقه به شمار می رود.برای مشاهده کردن تصاویر مربوط به آخرین وضعیت پروژه سیلوی هفتاد هزار تنی بوکان کلیک کنید.