با شکایت وکیل بوکانی

دیوان عدالت اداری، هشت مصوبه شورای شهر بوکان را ابطال کرد

سرویس موکریان- به دنبال شکایت «انور مینایی» وکیل پایه یک دادگستری در بوکان، دیوان عدالت اداری هشت مصوبه شورای  این شهر را در خصوص تعرفه عوارض محلی را از زمان تصویب، ابطال کرد.

سرویس موکریان- به دنبال شکایت «انور مینایی» وکیل پایه یک دادگستری در بوکان، دیوان عدالت اداری هشت مصوبه شورای  این شهر را در خصوص تعرفه عوارض محلی را از زمان تصویب، ابطال کرد.

​​​​​​​«انور مینایی» وکیل پایه یک دادگستری  بوکان در گفت وگو با زریان موکریان ضمن اعلام این خبر گفت:  به عنوان وکیل تعدادی از شهروندان بوکانی و در جریان بررسی سه پرونده به تعدادی از مصوبات شورای شهر در کمیسیون ماده 77 بارها اعتراض کردم  که به اعتراض هایم ترتیب اثر داده نشد و در نهایت در  سال 96 در دیوان عدالت اداری طرح شکایت کردم.

وی افزود: هیات عمومی دیوان عدالت اداری در اواخر تابستان امسال حکم خود را صادر کرد که این حکم در هشتم مهرماه به بنده و شورای شهر بوکان ابلاغ شده است.

مینایی در ادامه گفت: بر اساس حکم صادر شده که لازم الاجرا نیز است، هشت مصوبه شورای شهر بوکان در خصوص نرخ تعرفه عوارض محلی از زمان تصویب آنها باطل شده است.

وکیل پایه یک دادگستری افزود: در حالی که نزدیک به دو ماه از صدور این حکم و یک ماه از ابلاغ آن می گذرد اما هنوز دفترچه تعرفه عوارض محلی شهرداری بوکان تصحیح نشده و مصوبات ابطال شده از این دفترچه حذف نشده است.

وی در خصوص جزییات مصوبات شورای شهر بوکان که توسط هیات عمومی دیوان عدالت اداری ابطال شده است به زریان موکریان گفت: ماده 18 تعرفه عوارض محلی سال 1393 با موضوع «عوارض تامین پارکینگ در صورت کسری پارکینگ» مصوب شورای اسلامی شهر بوکان،  ماده 23 تعرفه عوارض محلی سال 93 و ماده 34 تعرفه عوارض محلی سال 94 شهرداری بوکان مضوب شورای شهر در خصوص وضع «عوارض برای تفکیک در اشکال مختلف اعم از عرصه اعیانی ساختمانها»، ماده 17 تعرفه عوارض محلی سال 94 با عنوان «عوارض کسری فضای باز واحدهای مسکونی حین صدور پیمانکار»، تعرفه شماره 2-13 با عنوان «عوارض تغییر کاربردی» در سالهای 95 و 96 و تعرفه شماره 2-14 در مورد «عوارض بهره برداری» در کاربری غیرمرتبط در سالهای 95 و 96  از زمان تصویب ابطال شده است./