اتمام حجت شهردار بوکان با تره بار قدیم و درخواست از اتاق اصناف برای اعلام موضع

سرویس موکریان- شهردار بوکان گفت: اگر میدان تره بار قدیم پایان کار خود را اخذ نکند اخطار نهایی را صادر می کنیم و  اتاق اصناف شهرستان نیز باید نظر خود را درباره فعالیت میدان میوه و تره بار جدید اعلام کند.

سرویس موکریان- شهردار بوکان گفت: اگر میدان تره بار قدیم پایان کار خود را اخذ نکند اخطار نهایی را صادر می کنیم و  اتاق اصناف شهرستان نیز باید نظر خود را درباره فعالیت میدان میوه و تره بار جدید اعلام کند.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، بهمن ماه سال 95، بزرگ ترین میدان میوه و تره بار جنوب استان آذربایجان غربی در بوکان افتتاح شد.

این میدان به عنوان اولین طرح سرمایه گذاری مشترک شهرداری و بخش خصوصی در زمینی به مساحت 40هزار متر مربع و زیر بنای 20هزار متر مربع با 13 میلیارد تومان هزینه ساخته شد.

   قرار بود میدان بزرگ میوه و تره بار بوکان بار برای بیش از یکهزار نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کند، اما عملا این میدان در رقابت با میدان قدیم  میوه و تره بار واقع در شهرک فرهنگیان شکست خورد و تنها چند ماه بعد از افتتاح، میدان بزرگ میوه و تره بار خالی از کسبه شد.

صبح امروز جلسه ای در فرمانداری بوکان با حضور «مهندس بابک رستم پور» شهردار بوکان و صاحبان مغازه ها در میدان بزرگ میوه و تره بار بوکان به ریاست «لقمان خسروپور» سرپرست فرمانداری بوکان به هدف حل مشکلات این میدان برگزار شد.

نماینده صاحبان مغازه ها از عدم اعمال قانون برای حل مشکلات پیش آمده گلایه کرد و گفت: مطابق قانون میادین میوه و تره بار باید توسط شهرداریهای احداث شوند و اکنون که شهرداری این میدان را احداث کرده است فعالیت بخش خصوصی قانونی نیست از طرف دیگر معیارهای بهداشتی درمیدان میوه و تره بار قدیم رعایت نشده است و می تواند شهر را با یک بحران بزرگ روبه رو کند.

«بابک رستم پور» شهردار بوکان نیز در جلسه گفت: از لحاظ شهرسازی فعالیت میدان میوه و تره بار قدیم غیرقانونی است و این میدان فاقد پایان کار است و اگر حادثه غیر مترقبه یا آتش سوزی و... در این میدان رخ دهد همگی ما مسئول خواهیم بود.

وی افزود: برای صدور پایان کار به هیئت امناء میدان میوه و تره بار مهلت داده ایم و باید چهار نکته تاییده آتش نشانی، تاییدیه بهداشتی، ایجاد فضای سبز در محوطه و تفکیکهای غیرمجاز را حل کنند.

مهندس رستم پور تصریح کرد: متاسفانه هیچگونه همکاری از سوی هیات امنای میدان نشده است و اگر پایان کار را دریافت نکنند اخطاریه نهایی را صادر می کنیم و به همکاری ضابطه قضایی و انتظامی نیازمند هستیم.

وی در ادامه ضمن آنکه مستقر شدن مالکان مغازه های میدان بزرگ میوه و تره بار در مغازه های خود شدند، خطاب به اتاق اصناف بوکان گفت: شترسواری دولا دولانمی شود و اتاق اصناف نظر خود را درباره فعالیت میدان بزرگ میوه و تره بار بوکان را اعلام کند.

«لقمان خسروپور» سرپرست فرمانداری بوکان نیز گفت: میدان میوه و تره بار قدیم و جدید هر کدام حق و حقوقی دارند و وظیفه فرمانداری نیز دفاع از قانون است و باید مدیریت شهری برای حل مشکلات به وجود آمده مصلحت سنجی و تصمیم گیری کند.

وی افزود: برای حل مشکلات یک کارگروه تشکیل می شود که اتاق اصناف، صنعت و معدن، شهرداری، فرمانداری به همراه دو تن از نمایندگان مالکان مغازه های میدان میوه و تره باره جدید در آن حضور خواهند داشت.