جزییات منطقه ویژه اقتصادی بوکان تشریح شد

سرویس آذربایجان غربی- نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیوستن بوکان به جمع مناطق ویژه اقتصادی کشور طبق مصوبه مجلس، گفت: این الحاق موجب توسعه این شهرستان شده و ظرفیت های آن با توجه به نیروهای کار آمد شکوفا می شود.

سرویس آذربایجان غربی- نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیوستن بوکان به جمع مناطق ویژه اقتصادی کشور طبق مصوبه مجلس، گفت: این الحاق موجب توسعه این شهرستان شده و ظرفیت های آن با توجه به نیروهای کار آمد شکوفا می شود.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان مکریان ،​​​​​​​ محمد قسیم عثمانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا با بیان اینکه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در جنوب آذربایجان‌غربی یک مطالبه مردمی است، افزود: زمینی به مساحت ۲۱۰ هکتار در بوکان به کمک بخش خصوصی و شهرداری این شهر برای این منظور آماده شده است.

وی اضافه کرد: آنچه مصوب شد یک منطقه ویژه اقتصادی صرفاً در بوکان است و هیچ شهر دیگری در این امتیاز سهیم نیست اما در اجرا و مرحله نهایی شهرهای مجاور نیز می توانند مشارکت و کمک کنند تا این منطقه در کوتاه ترین زمان و در بهترین موقعیت ایجاد شود.

عثمانی افزود: طبق قانون، شهرستان بوکان به علت محرومیت و توسعه نیافتگی قابلیت الحاق به منطقه ویژه اقتصادی را داشت و این امر با نظر مثبت نمایندگان مجلس میسر شد.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همه مراجع قانونی دیگر نیز این امر را تایید کردند و پس از تایید مصوبه مجلس در شورای نگهبان، الحاق بوکان به منطقه ویژه اقتصادی به عنوان قانون اجرا می شود.

وی گفت: مناطق ویژه اقتصادی زمینه را برای جذب سرمایه گذار تأمین می کند و موجب افزایش درآمد سرانه منطقه، ایجاد اشتغال مولد، صادرات و در نهایت توسعه اقتصادی می شود.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی افزود: معافیت های مالیاتی، وام های بلند مدت و ارزان و یک سری امتیازات در مناطق ویژه اقتصادی از جمله مشوق هایی است که باعث جذب سرمایه گذاران و افزایش اشتغال می شود.

وی ادامه داد: کلیات این لایحه که پیش از این در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی و تصویب قرار گرفته بود، به رای مجلس گذاشته شد و نمایندگان با ۱۲۷ رای موافق، ۵۱ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر با آن موافقت کردند.

به گزارش ایرنا، منطقه ویژه اقتصادی به محدوده جغرافیایی در داخل مرز کشور اطلاق می‌شود که قوانین تجاری حاکم بر آن تا حد زیادی در قیاس با سایر نقاط کشور از محدودیت کمتری برخوردار است.

این مناطق دارای چهارچوب مناسبی به منظور ورود و شروع به فعالیت کارآفرینان است.

زیرساخت‌های موجود در مناطق ویژه اقتصادی به‌گونه‌ای طراحی شده است که سرمایه گذاران دسترسی به انواع منابع آب و انرژی با قیمت مناسب داشته باشید.